3 Adımda Mükemmel Tırnaklara Sahip Olun! - Pembe Mekan

3 Adımda Mükemmel Tırnaklara Sahip Olun!

Cilt güzelliği ve giyim kuşam kadınlar için son derece önemli olsa da, gün içinde kullandığımız ve dolayısıyla ön planda olan yerlerden biri de ellerdir. Bu nedenle el ve tırnak bakımı konusunda da hassas davranmak gerekiyor.

tirnak-bakimi

Temiz ve bakımlı tırnaklar, kaliteli görünümün en önemli parçası oluyor.Çoğu kadının aklına tırnak bakımı dendiğinde hemen manikür geliyor. Oysa bunu tercih etmeyen ve sadece basit ve pratik yöntemlerle de sağlıklı ve güzel görünen tırnaklara sahip olmak mümkün oluyor. Evde tırnak bakımı, sadece 3 basamaktan oluşan ve hiç de fazla zaman harcamaya gerek olmayarak, bakımlı gözükmeye yardımcı oluyor.

3 Aşamalı Tırnak Bakımı

Elbette tırnak bakımı öncelikle tırnak kesiminden başlıyor. Tırnakların hasar görmemesi ve daha kolay şekillendirebilmek için tırnak kesimini duştan sonra kesmek daha doğru olabiliyor. Aslında tırnakların sıcak suda yumuşamasına yetecek kadar beklemesi de tırnak kesimine uygun hale getiriyor. Yeterince yumuşayan tırnakları oval ya da düz kesmek kişinin tercihine kalıyor.

Ardından kaçınılmaz olan düzeltme yani törpüleme aşaması geliyor. Tırnakların düz ya da oval şekilde kesilmesine göre son şekillendirme işlemi yapılıyor. Törpü kullanırken çok sert davranıp, tırnakların hasar görmesini önlemek gerekiyor. Tırnak kesiminden sonra düzeltme işlemi sadece törpülemeyle değil, kütikül temizliği ile devam ediyor.

Kütikül temizliği hakkında bilinmesi gereken birkaç durum söz konusu oluyor. Çünkü tırnakların etrafını saran bu ince et parçaları aslında tırnakları enfeksiyonlara karşı koruyan bir yapı. Kimi kadın bu etleri rahatsız edici bulduğu için temizlemeyi tercih ediyor ancak bu işlem kesinlikle tırnak bakımının olmazsa olmazları arasında yer almıyor.

Kişinin tercihine göre yapılan kütikül temizliği öncesinde yine ellerin sıcak suda bekletilmesi ve etlerin yumuşatılması, nemlendiriciyle beslenmesi ve ardından temizlik işleminin yapılması gerekiyor. Kütikül aletinin çok keskin olmasından ötürü bu işlemi yaparken dikkatli ve hassas olmakta fayda var.

Pratik tırnak bakımı için bu adımlar izlendikten sonra, tırnakların kırılmasını önlemek ve güçlü uzamasını sağlamak için limon suyu uygulamak faydalı oluyor. Tüm işlemlerin bitiminde nemlendirme ve yumuşak ellere sahip olmak için tırnak çevrelerine yoğunlaşacak şekilde vazelin uygulanabilir.

paylas
3 Adımda Mükemmel Tırnaklara Sahip Olun! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Yeni Trend Oje Modelleri

Yeni Trend Oje Modelleri

24 Ocak tarihinde Elif paylaştı
2016’nın Yeni Manikür Trendleri!

2016’nın Yeni Manikür Trendleri!

23 Eylül tarihinde Elif paylaştı