Ağrısız, Ameliyatsız Bacaklarınızı İnceltebilirsiniz! - Pembe Mekan

Ağrısız, Ameliyatsız Bacaklarınızı İnceltebilirsiniz!

kadin bacağı

Amerika Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile popüler oldu bacak botoksu. Biz de Medikal Estetik Uzmanı olan Dr. Alp Mamak‘tan görüş aldık. Daha ince ve estetik bacaklara sahip olmanın yolunun gerçekten de botokstan geçtiğini öğrendik. Dr. Alp Mamak, ağrısız, ameliyatsız, bacakları birkaç santim inceltmenin yeni yöntemini anlattı.

BOTOKS

Kadınlar artık sadece yüz gençleştirme yöntemleriyle ilgilenmiyor, daha sağlıklı ve iyi bir vücuda kavuşmak için de çeşitli yöntemler deniyor. Egzersiz ve diyetler, ilk tercih edilen yöntemler. Ancak bu metotlarla bölgesel sorunlarda, özellikle genetik veya kas kalınlığına bağlı bacak kalınlığında istenen sonuç alınamayabiliyor. Egzersize ve diyete rağmen istedikleri bacaklara kavuşamayanlar da estetik yöntemlere başvuruyor.

Özellikle çok kalın bir bacak yapısına sahip olmak, yaz-kış görsel sorun teşkil ediyor. Kışın baldır kalınlığı nedeniyle çizme giymekte zorlananlar, yazın da etek giymekte veya açık ayakkabı kullanmakta güçlük çekiyor. Bu yüzden de bacak estetiği ön plana çıkıyor.

İLGİ BÜYÜK

Bacaklarını güzelleştirmek ve inceltmek için botoksun tercih edilmeye başlanması henüz yeni bir uygulama ama buna rağmen büyük ilgi görüyor.

Medikal Estetik uzmanı Dr. Alp Mamak’tan ‘ideal’ olarak tanımlanan bacak yapısını öğrendik;  “İdeal bacak, ters dönmüş 8 rakamına benzer; alt bacağın alt bölümü (ayak bileği) üst bölümden (baldır) belirgin şekilde ince olmalıdır. Orta bölüm diye adlandırılan diz bölgesi ise üst baldırdan belirgin şekilde ince olmalıdır.”

Bu ideal görüntüye sahip olmayan kadınlara, yakın zamana kadar ince bölgelerin kalınlaştırılması için protez düşünülüyordu. Kalın bölgelerin inceltilmesi için de yağ aldırma ve mezoterapi adlı yöntemler uygulanıyordu. Ancak son yıllarda inceltme işlemlerinde, yağ azaltıcı işlemlerden sonuç alınamayacağı anlaşıldı ve botoks uygulamaları sıkça tercih edilmeye başlandı.

HER SEANSTA İNCELME

Günümüzde botoksun bilinen estetik amaçlı kullanım şekilleri, özellikle yüz ve boyun bölgesinde… Botoks: göz çevresi, alın, dudak üstü kırışıkları, çene-boyun bölgesinin gençleştirilmesi ve mimik çizgilerinin azaltılması amacıyla kullanılıyor. Koltukaltı terlemesini azaltmak için yapılan botoks uygulamalarını da unutmamak gerek.

Amerika’da Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile popüler hale gelen baldır botoksu, artık Türkiye’de de uygulanıyor. En az 3-4 seans uygulanması gereken bacak botoksunda her seansta incelme gözleniyor. Ağrısız geçen seanslar 15’er dakika sürüyor. Seanslar, tıpkı yüz botoksunda olduğu gibi 3-6 ay ara ile uygulanıyor. 3 seans sonrasında etki belirgin hale geliyor.

FİYATI BACAK KALINLIĞINA GÖRE DEĞİŞİYOR

Bacak botoksu yaptırdıktan sonra seansın olduğu ve sonrasındaki gün çok hareket etmek, sıcak banyo ve sık egzersiz yapmak, step ve merdiven çıkma benzeri hareketler, baldırın tekrar kalınlaşmasına neden olabileceği için önerilmiyor. Bacak botoksunun seans ücreti, bacağın kalınlığı ve kas kitlesine göre değişkenlik gösteriyor.

Medikal Estetik Dr. Alp Mamak “Botoksun bacak bölgesinde bu amaçla kullanımı, yağ aldırma veya germe işlemlerine alternatif değildir.” diyor. Dr. Alp Mamak bacak bölgesindeki kalınlığın genetik veya aşırı egzersiz sonra kas kalınlığına bağlı olması durumunda, estetik amaçlı bacak botoksunun tercih edilebilecğini belirtiyor. Ve şöyle devam ediyor; “Eğer kalınlığın sebebi yap artışı ise, bu durumda önerilmesi gereken; diyet eşliğinde kilo kaybı, mezoterapi, liposuction gibi seçeneklerin değerlendirilmesidir.”

Kaynak: Posta-Cumartesi
paylas
Ağrısız, Ameliyatsız Bacaklarınızı İnceltebilirsiniz! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Aslı 14/09/2012

Bu botoksu bende yaptırmayı düşünüyorum. Randevuyu aldım, gelişmeleri buradan yazarım arkadaşlar.

Elif 14/02/2016

Aslı hanım, gelişmeleri yazmamışsın. Sonuçlar ne oldu?

Bunlar Çok Okundu!
Doğum Çatlaklarına Bitkisel Çözüm!

Doğum Çatlaklarına Bitkisel Çözüm!

16 Ekim tarihinde Aynur paylaştı