Akel AT610 Katmer Sacı Detaylı Ürün İncelemesi - Pembe Mekan

Akel AT610 Katmer Sacı Detaylı Ürün İncelemesi

Köylerde taş fırınlarda veya taş saclarda yapılanların yerini tutmasa da elektrikli aletler ile bir çok yöresel işlemleri, modern evlerimizde yaşatmak mümkün ve kolay hale getiriliyor. Bunlardan birisi de köylerimizde anne ve ninelerimizin toplanıp tüplü saclarda ve/veya odun ateşi üzerinde taş sacda katmer, kurutulmuş yufka ve gözleme yaptığı lezzetler oluyor.

Tüm bu lezzetleri bir kenara koyalım ve benim asıl satın alma nedenime bakalım; yeni yeni deneyimlediğim lahmacun lezzetini tavadan, daha büyük katmer sacına taşıyıp daha rahat bir şekilde pişirmek olduğunu söyleyebilirim. Ocak üzerinde belirli bir çapa kadar olan tavalar olsa da bu pişirme alanını da olumsuz etkiliyor.

İnternette araştırmaya başladıktan sonra karşıma elektrikli katmer sac ürünleri çıktı. Uzun zamandır alışveriş yaptığım ve fiyatlarının da son derece uygun olduğu n11.com mağazalarına bakarken adını şal, eşarp ile duyduğum Akel markasının AT610 isimli modeli dikkatimi çekti. Kısa bir araştırmanın ardından satın alma işlemini gerçekleştirdim. Araştırma aşamasında dikkatimi çeken detayları sizinle paylaşacağım.

  • Ürünün eşit ısıtmadığı; Ürün altındaki yorumlara veya forumlara baktığınızda bu sorundan bahsedenlerle karşılaşabilirsiniz. Kendi adıma konuşmam gerekirse, ben ilk cihazı çalıştırmada böyle bir sorunla karşılaşmadım. Tabii sıcaklık ölçer alıp, her noktasına bakmadım elbette. İlk çalıştırmada, aşama aşama en yüksek seviyeye kadar çıkartıp o ilk çalıştırmaya özgün kokusunu üzerinden atmasını sağladım. Bu  esnada da ısı sorununu da test etmiş oldum… Yani bu sorunu yaşayan arkadaşların ürünle ilgili teknik sorunu olduğunu belirtmeliyim. Kargo aşamasında
  • Servis problemi; Bu tarz ürünlerin kendilerine ait gelişmiş bir servis ağı olmadığı için her ildeki bilindik servisler ile anlaşma yaparlar. Bu yüzden Akel’in servis noktalarını önceden bilmekte fayda var. Bilmeseniz de olur, bulunduğunuz ilde servis varsa ile uğraşmak istemiyorsanız ürünü satıcıya gönderip işlemlerin tarafından yapılmasını isteme hakkınız vardır. Unutmayın ürünün arızalanması durumunda 2 yıl boyunca satıcı sizin muhatabınızdır. Servisle uğraşmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Yasal hakkınızdır. (Servis Listesi)
  • Kargolama; Ülkemizdeki virüs gibi yayılan bazı kargo firmaları işlerini düzgün yapmadıkları için ürün hasarlı olarak tarafınıza gelmiş olabilir. Böyle durumlarda ürünü kargodan teslim almadan önce, kargo görevlisinin yanında ürünün dış kontrolü yapılmalı. Kırılabilecek bir şey ise kutudan çıkarıp da kontrol yapılmalı. Eğer ürün hasarlı ise kargo görevlisine teslim edip, geri iade edebilirsiniz. Unutmayın, internetten yapılan alışverişlerde kullansanız dahi 14 gün içerisinde yasal iade hakkınız bulunmaktadır. (Bu hak, hijyen ürünlerini kapsamaz.)

Akel’in paylaştığı ürün özellikleri nelerdir?

  • Güç: 1750 Watt
  • 50–320 °C ayarlanabilir termostat
  • Birinci sınıf ısı izolasyonu
  • Elektrostatik boyalı dış gövde
  • Emaye kaplı geniş üst yüzey
  • Kolay temizlenebilme ve pratik kullanım
  • Ürün ağırlığı: 3.1 kg

İnternette yazan bilgilerin hepsi doğru mu?

Akel AT610 ürünü hakkında bazı sitelerde 1.350 Watt ve 40 cm olduğu bilgileri yer alıyor. Akel’in AT610 modelli bazı ürünleri 1.350 W olurken, bazısı 1.750 Watt olarak karşımıza çıkıyor. Benim aldığım ürün 1.750 Watt. Alışveriş yapmadan önce bu detayı mağazaya sormanız iyi olacaktır. 1.750 Watt olan modelleri internette biraz daha yüksek fiyatlara satılıyor. Ama yanlış bilgilerden dolayı 1.750 Watt’lık model, 1.350 Watt olarak paylaşılıyor. Haliyle uçurum olmasa da fiyat farkı ortaya çıkıyor.

Ürün boyutu ise 40 cm değil, 49 cm‘dir. Bu detay hakkında da net bilgiler olmasa da kullanılabilir alan çapı 49 cm’dir. Akel AT610’nun kullanma klavuzunda ise böyle bir detay yer almıyor.

Özet: Ürün internetteki yorumlara göre son derece başarılı ve kaliteli gözüküyor. Tabii bu ilk izlenimlerim, daha sonraları neler ile karşılaşacağız bilmiyorum. Daha önce Korkmaz Tostkolik A328 tost makinesinde yaptığımız gibi, belirli aralıklarla ürün yorumları yazmaya devam edeceğim.

Ayrıca ürünün kullanma klavuzuna buradan ulaşabilirsiniz: Akel AT610 Kullanma Klavuzu

Güncelleme 1: Bugün bu yazının üstünden tam 1 yıl geçti. Ürün halen elimizde ve sorunsuz kullanıyoruz. Tost makinesi kadar sık sık kullanılmasa da şu ana kadar teknik ve görsel bir sorun çıkarmadı. Dün bu ürün hakkında çok fazla ziyaretçi bu yazımızı okumuş. Kendilerinin merakını gidermek için güncelleme yapayım dedim. Ürünü sorunsuz kullanıyoruz. Elektronik işi şans işidir. Yazımın genel olarak olumlu olması marka tarafından para karşılığı yazdırıldığını aklınıza getirmesin. Firma bize bir para teklif etmedi (ederse kapımız açık 😛 ) Tamamen kullanıcı yorumudur. Sorularınız var ise yorum bölümünden iletebilirsiniz.

paylas
Akel AT610 Katmer Sacı Detaylı Ürün İncelemesi Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!