Boya Yapmadan Önce Yapılacak 6 Hazırlık - Pembe Mekan

Boya Yapmadan Önce Yapılacak 6 Hazırlık

Elif Acar

01/02/2014 ❊ Dekorasyon

boyaciHer işte olduğu boya yaparkende minimum zarar ile maksimum verim almak her zaman iyidir. Boya yaparken mobilyaların üzerine boya sıçraması, parkelerin zarar görmesi gibi sorunlar gereksiz masraf çıkartabilir. Boya yapmadan önce yapılacak 7 ön hazırlık;

1- Eşyaları kaldırın veya üstünü kapatın

Odanızda boyacıya rahat bir çalışma alanı sağlamak için eşyaların büyük çoğunluğunu yan odaya veya bahçe vs varsa dışarı çıkarmanız iyi olacaktır. Mobilyaları ortaya çekip, üzerine naylon poşet geçirebilirsiniz.

2-  Boştaki eşyaların üzerini kapatın

İlk maddede dediğimiz gibi kaldırılabilecek eşyaları kaldırın. Ortadaki sehpa gibi eşyaların üzerini kapatın.

3-  Prizler  ve avizeler

Boyama esnasında hem boyanın bulaşmaması hem de boyacıyı uğraştırmamak için prizlerin ön panelini sökmeniz iyi olacaktır. Yoksa boyadan sonra kalan boya izlerini temizlemek zorunda kalırsınız. Ayrıca avizeleriniz çıkmaya elverişli ise çıkartın. Eğer çıkarmak ile uğraşmak istemiyorsanız, yine üzerine naylon örtüp, duvar kısmındaki kapağını biraz aşağı indirin.

4- Kapı kolları ve kulplar

Yağlı boyanın yapısı gereği bir yere bulaştıktan sonra çıkarması zordur, bilhassa kurumuşsa. Yapmanız gereken tornavida yardımıyla kolları ve kulpları çıkartın. Daha sağlıklı bir boya işlemi yapılmış olur.

5- Zeminleri korumak

Parke, mermer veya seramik gibi her ne olursa olsun zeminin kirlenmesi sonucu boyadan sonra yerlerde uğraşmak istemiyorsanız, büyük poşette satılan naylon alıp zemini komple kapatın.

paylas
Boya Yapmadan Önce Yapılacak 6 Hazırlık Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

14 Aralık tarihinde Elif paylaştı
Evinizi Güzelleştirecek Modern Dekorasyon Örnekleri

Evinizi Güzelleştirecek Modern Dekorasyon Örnekleri

16 Kasım tarihinde Elif paylaştı