Burcuna Göre Beslen, Sağlıklı ve Mutlu Yaşa! - Pembe Mekan

Burcuna Göre Beslen, Sağlıklı ve Mutlu Yaşa!

Feyza Adıgüzel

25/09/2012 ❊ Sağlık

gulen mutlu kadınSağlıklı ve mutlu yaşamak için dengeli ve düzenli beslenmenin şart olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Yaz mevsimini geride bıraktığımız, doyasıya yiyip içtiğimiz günlerden sonra yeniden bedenimizi eski sağlıklı günlerine döndürmek için neler yemeliyiz? Unutmayınız, beslenme alışkanlıklarıyla burçlar arasında önemli bir ilişki var. Bu yüzden diyet yaparken burcunuzun özelliklerine uygun yemekleri seçebilirsiniz. İşte burçlara göre nasıl beslenmeniz gerektiği;

KOÇ (21 Mart/20 Nisan)

Koçlar günlük beslenme programında mutlaka yeşil sebzeleri bolca tüketmeli. Ayrıca patates, soğan, elma, ceviz, domates, kereviz sapı, pancar, limon, pırasa, armutu da sofrasından eksik etmemeli. Koçlar, günde 2 kez yoğurt ve kefir tüketmeye özen göstermelidir.

BOĞA (21 Nisan/21 Mayıs)

Boğalar sebze ağırlıklı bir beslenme programına uyum sağlamalıdır. Her gün tere, brokoli, mantar, ıspanak, lahana ve patates gibi gıdalar tüketmeli. Bu burçtakilerin unutmamaları gereken bir konu da su. Boğalar, günde 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirmeli

İKİZLER (22 Mayıs/21 Haziran)

İkizler burcu portakal, armut, şeftali, domates, mısır ve erik gibi gıdaları mutlaka yemeli. Süt ve süt ürünlerine de sofrada yer açmalı.

YENGEÇ (22 Haziran/23 Temmuz)

Beyaz undan uzak durması gereken Yengeç burçları çavdar unu, yumurta beyazı, kereviz sapı, fasulye, marul ve hindiba yemeli. Her gün bir öğünde de olsa yeşil sebze tüketmeli. Sık sık tatlı krizleri yaşayan Yengeçler az şekerli meyveler yardımıyla bu dönemi atlatabilirler.

ASLAN (24 Temmuz/21 Ağustos)

Aslan burçları da hassas olan midelerine eziyet etmemek için beyaz un ve yaz şekerden uzak durmalı. Diyetinize tam buğday ekmeği, elma, yulaf, arpa, çavdar, marul, yumurta, lahana, salatalık, ceviz ve balık eklemeyi sakın unutmayın.

BAŞAK (22 Ağustos/23 Eylül)

Sindirim sisteminden sık sık rahatsızlanan Başak burçları havuç, yeil sebzeler, karpuz, kuşkonmaz, tere ve yulafı her gün tüketmeli. Beyaz undan uzak durduğunuz gibi beyaz şekerden de uzak kalmalısınız.

TERAZİ (24 Eylül/ 23 Kasım)

Sağlıklı beslenmeye çok meraklı olan Terazi burçları da sebze ağırlıklı beslenmeli ama protein almayı da ihmal etmemeli. Kereviz, ıspanak, bezelye, pancar, elma, kuru üzüm, badem, pırasa ve incir sizin için en sağlıklı yiyecekler.

AKREP (24 Ekim/23 Kasım)

Her gün mutlaka soğan, hardal, sarımsak, pırasa, şalgam, incir, erik yemelisiniz. Gazlı içeceklerden uzak durmalı, ayrıca balık ve tavuk gibi sağlıklı proteinlerden de almalısınız.

YAY (24 Kasım/22 Aralık)

Hareketli ve maceraperest Yay burçları sağlıklı beslenmeye çalışırlar. Salatalık, adaçayı, karanfil, brokoli, mantar, domates gibi faydalı besinler sizin vazgeçilmezidir.

OĞLAK (23 Aralık/20 Ocak)

Kemikleri zayıf olan ve sık sık eklemleriyle ilgili sorun yaşayan Oğlakların hayatından protein eksik olmamalı. Süt ürünleri tüketimini de arttırmaları gerekiyor. Portakal, armut, şeftali, domates, mısır, erik ve bolca yağsız peynir tüketmelisiniz.

KOVA (21 Ocak/19 Şubat)

Kovalar yemek yemeyi sever, kilo almamaları için sağlıklı ve dengeli beslenmeleri şarttır. İşte Kovaların vazgeçilmezleri: Mantar, salatalık, su teresi, avokado, muz, armut, karpuz, fasulye.

BALIK (20 Şubat/20 Mart)

Diyetinizden muz, nane çayı, kuşkonmaz, fasulye, avokado, salatalık ve balığı eksik etmeyin. Meyve olarak da az şekerli olanları aşırıya kaçmadan tüketin.

Kaynak: Cumartesi Postası
paylas
Burcuna Göre Beslen, Sağlıklı ve Mutlu Yaşa! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Hazır Gıda ile Artan Gizli Hastalık: ÇÖLYAK!

Hazır Gıda ile Artan Gizli Hastalık: ÇÖLYAK!

07 Ağustos tarihinde Melike paylaştı
Depresyon ve Fazla Kaygı Fiziksel Sorunlara Neden Oluyor

Depresyon ve Fazla Kaygı Fiziksel Sorunlara Neden Oluyor

30 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Yaşlılıkta Özgüveninizi Spor ile Arttırın!

Yaşlılıkta Özgüveninizi Spor ile Arttırın!

23 Şubat tarihinde Elif paylaştı
Kanserden Kurtulan Kişiler Neden Demirden Uzak Durur?

Kanserden Kurtulan Kişiler Neden Demirden Uzak Durur?

23 Şubat tarihinde Elif paylaştı
Gen Kontrolü ile Neler Yapılabilir?

Gen Kontrolü ile Neler Yapılabilir?

22 Şubat tarihinde Elif paylaştı
İdeal Günlük Su Tüketim Değerleri Nedir?

İdeal Günlük Su Tüketim Değerleri Nedir?

19 Şubat tarihinde Elif paylaştı
Kış Mevsiminde Kazandığınız Yağlardan Kurtulun!

Kış Mevsiminde Kazandığınız Yağlardan Kurtulun!

05 Şubat tarihinde Elif paylaştı
Spor Yapmak Tüm Dertlere Deva!

Spor Yapmak Tüm Dertlere Deva!

03 Ocak tarihinde Elif paylaştı