Burun Kontürleme Tüyoları - Pembe Mekan

Burun Kontürleme Tüyoları

Birçok kadının vücuduyla ilgili memnun olmadığı bölgeleri vardır. Bu durumla baş ederken estetik yerine çok iyi bir kurtarıcı mevcut: makyajda kontür uygulaması!

burun-konturleme

Makyajda kontür doğru şekilde yapıldığında kusurları gerçekten de tamamıyla kapatabilen bir uygulamadır. Bu nedenle kadınlar arasında çok yaygındır. Kontür sayesinde elmacık kemikleri daha belirginleştirilebilir, burun küçük gösterilebilir, gözler daha uzak ya da yakın gösterilebilir ve nicesi…

Kadınlar arasında en fazla dikkat çeken kontür uygulamalarından burun kontürü, hem basit hem de etkili bir uygulamalıdır. Burun kontürleme sayesinde daha küçük burunlu gözükmek isterseniz sadece 4 makyaj malzemesi yeterli olacaktır.

  • Ten renginden 1 veya 2 ton daha koyu bronzlaştırıcı pudra,
  • Kıvrımlara yerleşebilen, ince uçlu göz fırçası,
  • Sim miktarı mümkün olduğunca az, aydınlatıcı pudra,
  • Bronzlaştırıcıyı uyguladıktan sonra kolayca yaymak için dolgun uçlu karıştırma fırçası (blending brush)

Bu malzemelere sahipseniz, bundan sonraki adım burnunuz daha ince, kısa ya da uzun göstermenize karar vermenizle devam edecek.

Burnu Daha Uzun Göstermek

Daha uzun buruna sahipmiş gibi göstermek için bronzlaştırıcıyı kaşların başlangıç noktasının altından, burnun iki ucuna kadar uygulamak gerekir. Bunu uygularken en önemlisi en koyu bölgenin kaşların altı olması gerektiğidir. Bronzlaştırıcının ardından, burnun ortasından uca kadar aydınlatıcının uygulanması daha uzunmuş görünümü sağlayacaktır.

Burnu Daha Kısa Göstermek

Burnu daha kısa göstermek için burun ucuna mat bir bronzlaştırıcı uygulayarak koyulaştırmak ve aydınlatıcıyı burun kemiğinin üzerine uygulamak gerekir. Burun ucunuz genişse, burun ucunun iki yanına da bronzlaştırıcı uygulanabilir. Böylece daha kısa bir burun görüntüsü verebilirsiniz.

Burnu Daha İnce Göstermek

Burun kontürleme ve daha ince göstermek için fırçayla burnun iki yanına bronzlaştırıcıyla uzunlamasına çizgi çekmek gerekir. Ardından iyice yayarak ve burnun ortasına hafif dokunuşlarla aydınlatıcı uygulayarak işlem tamamlanabilir.

Kontürleme detaylarının üstüne ten rengiyle uyumlu olarak normal makyajınızı devam ettirebilirsiniz. Bunun için kontür detaylarının çok iyi yayılmış olması yeterlidir. Birkaç basit dokunuşla doğal ve burnunuzun istediğiniz gibi gözüktüğünü fark edebilirsiniz.

paylas
Burun Kontürleme Tüyoları Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Kozmetik Ürünlerinizi Başkalarıyla Paylaşmayın!

Kozmetik Ürünlerinizi Başkalarıyla Paylaşmayın!

27 Temmuz tarihinde Öykü paylaştı
Gölgeli Göz Makyajı Yapmak İçin İpuçları

Gölgeli Göz Makyajı Yapmak İçin İpuçları

18 Şubat tarihinde Elif paylaştı
Makyaj İle Yüzünüzü İnce Gösterin!

Makyaj İle Yüzünüzü İnce Gösterin!

18 Şubat tarihinde Elif paylaştı
6 Adımda Kusursuz Makyaj Yapın!

6 Adımda Kusursuz Makyaj Yapın!

20 Ekim tarihinde Zeynep paylaştı