Çalışan Kadınlar İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri - Pembe Mekan

Çalışan Kadınlar İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri

kahve iş kadını

Kadınlar, hızla akıp giden sistem içerisinde kendilerine bir yer bulup hızlı bir şekilde iş hayatına giriş yaptılar. Bu girişin kadınlara getirisi oldukça fazla olduğu halde elbette götürüleri de oldu. Kendisine zaman ayıramayan kadınlarımız bir de bu kargaşanın içerisinde kendilerine bakım yapmaya vakit ayırmak istiyorlar. Fakat bu eskisi kadar zor bir durum değil. Artık rahatlıkla kendinizi önemseyebilir ve kendinize zaman ayırabilirsiniz. Bu bakım ipuçlarına, özel günlerimizde peşimizi bırakmayan sivilcelerden başlayabiliriz.

Evimizin her alanında kullanım bulan karbonatı biraz su ile ıslatıp macun haline getirdikten sonra sivilce üzerine uygulamamız ve daha sonrasında bunu temizlememiz sivilcenin sönmesine neden olacaktır. Gayet kullanışlı ve pratik olan bir yöntemdir. Sivilcemizi söndürdüğümüz karbonatı dişlerimizi beyazlatmak için de kullanabiliriz.

Yaz aylarında evde uygulayacağımız pratik bir tarif ile koltuk altı terlememize son verebilir ve saatlerce tertemiz kokmayı sağlayabiliriz. Baharatçılardan alacağımız şap taşlarını su ile ıslatmalı ve daha sonrasın da koltuk altımıza uygulamalıyız. Bu uygulama koltuk altlarımızın saatlerce kuru kalmasını sağlayacaktır. Mis gibi kokmaya hazırsınız. Yeşil çay poşetleri ile geç saatlere kadar ev topladığınızın kanıtı olan göz şişliklerinizi ve morluklarınızı geçirebilirsiniz. Kuru ciltler için haftada üç kez, yağlı ciltler için haftada bir kez uygulanacak olan tatlı badem yağı ise cildinizin daha ışıltılı görünmesini sağlayacaktır.

Cildinizin haricinde bu tatlı badem yağını saçlarınız için de uygulayabilirsiniz. Böylelikle daha gür ve daha canlı olmasını sağlamış olursunuz. Bu tür dikkat edeceğiniz ve basit yöntemler ile evde kendiniz için uygulayacağınız durumlar çalışan bir bayanda olsanız, ev yoğunluğundan kendinize vakit de ayıramasanız işinizi görecektir. Her kadın saçlarının ve cildinin bakımlı olmasını ister. Bunun haricinde saçlarına değer verir ve gözaltı morlukları için elinden geleni yapmak ister. Tabi bunların hayat koşuşturması içerisinde tamamlanabilmesi için pratik olması şarttır. Sizlerde koşuşturmada kaybolduğunuzdan şikâyetçi iseniz bu ipuçlarını hemen uygulamalısınız. Faydasını göreceğinizden ve pişman olmayacağınızdan eminiz. Kendisini önemseyen, kendisini seven ve bakımlı kadın olma yolunda adım atan kadınlarımız için…

paylas
Çalışan Kadınlar İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Nedir Bu Siyah Maske?

Nedir Bu Siyah Maske?

15 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

04 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

14 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

13 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

24 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

22 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

02 Nisan tarihinde Feyza paylaştı
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

27 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Siyah Nokta Problemi İçin Şahane Öneriler

Siyah Nokta Problemi İçin Şahane Öneriler

06 Mart tarihinde Elif paylaştı