Çalışan Kadınların Beslenme Sorunları - Pembe Mekan

Çalışan Kadınların Beslenme Sorunları

Çalışan Kadınların Beslenme Sorunları

Hep bir koşturmaca, sürekli bir yorgunluk, stres, sağlıksız beslenme çalışan kadınlarımızın sağlıklarını tehdit etmektedir. Çalışan bir kadınsanız hayat size yeterince zordur birde şayet büyük şehirde yaşıyorsanız hayatınız hem zordu hem de sağlığınız risk altındandır. Çalışan kadınlarımız sabah mesaiye yetişeceğim diye her ne kadar erken kalksa da günün en önemli beslenmesi olan sabah kahvaltısına gereken önemi verememektedir. Çalışan kadın sabah kalktığında, giyinmek, evi toparlamak derken bir de evliyse ve anneyse çocukları hazırlamak başlı başına bir sorundur. Ne kadar erken kalksa da işleri bitirip evden çıkmak çok zordur. O kadar işin arasında sabahları güzel bir kahvaltı yerine ekmek arasında aldığı biraz peynirle sabah kahvaltısını geçiştirmekte ya da sabah aç karnına işe gitmekte, iş yerinde aldığı bir simitle çayla sabah kahvaltısını yapmaktadır.

Sabah kahvaltısı ne kadar önemli olsa da bu şekilde bir geçiştirme yapan kadınlarımızın sayısı oldukça fazladır. Sağlıksız bir sabah kahvaltısından sonra çalışan kadınlarımız bir iki saat sonra acıkırlar çünkü normalde hiçbir protein almamışlar ve sadece simitten aldıkları karbonhidrat ise karnının erken acıkmasına sebep olmuştur. Öğle yemeğinden önce acıkan çalışan kadınımız bu arada aperatif olsun diye bisküvi, çikolata ve kraker atıştırmaktadır. Bunların içinde de karbonhidrat mevcuttur. Öğle yemeğine geldiğinde daha fazla acıkmıştır. Öğle yemek arasında büyük şehirde yaşıyorsa evine gitmesi de mümkün değildir.

İş yerine yakın yerlerde ev yemekleri yapan bir lokantada veya bir dönercide ekmek arası yiyecektir. Ev yemekleri yapan lokantalar dediysek gerçekten ev yemeklerimi orası tartışılır. Çünkü ben kendimden biliyorum, ev yemekleri lokantasında yemek yediniz mi, iki gün acıkmazsınız, içine nasıl bir yağ konuluyorsa artık, mideniz iki gün boyunca yediklerinizi hazmedemiyor. Pişirilen yemeklerin sağlıklı olma ihtimalleri de çok düşük. Yeşilliklerin çoğu zaman doğru düzgün yıkanmadıklarını görüyoruz. Et döner ekmek arası yemek de ne derece doğrudur. Et sadece yenilse protein almış oluruz, ama dışardan ekmeksiz et yemeye kalksak karnımız doymaz, doyacak kadar yesek bir ay boyunca ödediğimiz para maaşımızın üçte birini alır gider.

paylas
Çalışan Kadınların Beslenme Sorunları Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!