Çarpık Bacaklar Kâbusunuz Olmasın! - Pembe Mekan

Çarpık Bacaklar Kâbusunuz Olmasın!

Öykü Hasköylü

12/12/2016 ❊ Estetik

Teknoloji ve bilimin beraberce gelişmesiyle estetik operasyonlar da bambaşka bir gelişime sahiplik etti. Artık çarpık bacaklar şikâyet sebebi olmayacak!

carpik-bacak-sorunu

Kadın ve erkek fark etmeden çarpık ya da parantez bacak olarak adlandırılan sorun, görüntü açısından kişileri rahatsız ediyor. Özellikle gençlik döneminde spor yapan çocuklarda bu durum daha fazla görülebiliyor. Erişkinlerde herhangi bir sağlık sorunu olmamasına rağmen dizlerdeki eğrilikten kaynaklanan sorun çarpık bacak olarak adlandırılıyor. Çarpık bacaklara sahip olan gençlerin aktif spor yapmaları halinde ise bağ yaralanmaları, erken yaşta menüsküs yırtılmaları, ağrı şikâyeti gibi sorunlar meydana gelebiliyor.

Çarpık bacakların tedavi edilmemesi halinde kişilerde genelde 65 yaş civarında diz protezi ameliyatı olarak söylenen ve diz eklemlerindeki kireçlenme ağrılarının yol açtığı operasyona ihtiyaç duyuluyor. Bunun için uzmanlar çarpık bacakların tedavisinin basit estetik yöntemlerle yapılması gerektiğini öneriyor.

Çarpık Bacaklardan Kurtaran Yöntemler

Tomofix olarak adlandırılan estetik yöntemi, dünyada bu işlem için en fazla tercih edilen seçeneklerden biri oluyor. Bacaklardaki boy eşitsizliğini düzeltme, çarpıklığı giderme, bacak ve boy uzatma gibi işlemler tomofix yöntemi ile yapılabiliyor.

Yağ estetiği ve silikon yöntemi de çarpık bacak sorununu ortadan kaldırmak için tercih edilen işlemler arasında yer alıyor. Ancak bu yöntemler eğer çarpıklık problemi kemikten kaynaklanıyorsa işe yaramıyor. Bu iki yöntemle kişinin çarpıklık sorunu giderilse de operasyon sonrası daha kalın bacaklara sahip olmaya neden oluyor. Aynı zamanda ilerleyen yaşlardaki diz eklemi problemlerinin yaşanması ihtimalini de azaltmıyor.

Bu nedenle daha fazla tercih edilen tomofix yönteminde bacak kalınlaşması ya da gelecekte karşılaşılabilecek diz eklem problemleri görülmüyor. Üstelik sporcu bireylerde bu operasyon sonrasında gözle görülür performans artışı da görülebiliyor.

paylas
Çarpık Bacaklar Kâbusunuz Olmasın! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Kadınların En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Kadınların En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

16 Aralık tarihinde Elif paylaştı