Çene Ucu Estetiği Nedir? - Pembe Mekan

Çene Ucu Estetiği Nedir?

Öykü Hasköylü

15/12/2016 ❊ Estetik

Çene bölgesindeki kusurları düzeltmek için çene ucu estetiği en iyi çözümdür.

cene-ucu-estetigi

Güzelliği en belirgin hale getiren elmacık kemikleri, gözler, kaşlar olduğu kadar aynı zamanda çene bölgesidir. Çene bölgesindeki yapısal bozuklukları gideren, deformasyonları ortadan kaldıran çene ucu estetiği hem ameliyatlı hem de ameliyatsız olarak uygulanabilir.

İmplant Yöntemi

Özellikle dar çene ve gıdı problemi yaşayan hastaların tercih ettiği implant yöntemiyle çene ucu estetiği hem kalıcı hem de ameliyat gerektiren bir yöntemdir. Burada çene kemiğine silikon ve protezler eklenebildiği gibi kişinin kendi çenesi plak ya da törpü yardımıyla törpülenerek yeniden şekillendirilebilir.

İmplant yönteminde hastanın çene altı ya da ağız içinden kesi yapılarak işlem yürütülmektedir. Kemik üzerinde yeterli büyüklükte bir cep oluşturulur ve implantlar buraya yerleştirilir. Bir diğer uygulama yöntemiyse kemiğe şekil verme işleminin ağızdan yapılan kesi ile sağlanmasıdır. Gerekli görülürse kemik kesilir ve titanyum plakla tekrar şekillendirilerek yerine oturtulur. Bu işlemler sayesinde çene ucu daha belirgin hale getirilip, kusurların ortadan kalktığı bir yüz yapısına sahip olmak mümkün olmaktadır.

Çene ucunun küçültülmesi gerektiğinde işlem biraz daha farklılaşmaktadır. Testere ile törpüleme ya da dilim çıkarma işlemi uygulanarak çene ucu küçültülür. Çene törpüleme işlemi ve ameliyatlı çene protezi ekleme operasyonlarında, kişi uygulama sonrasında birkaç gün dinlenmelidir. Günlük hayata devam etmek için gereken dönem en az 1 hafta sonra olmalıdır.

Dolgu Enjeksiyonu Yöntemi

Çene ucu estetiğinde sık tercih edilen bir diğer yöntem de farklı estetik işlemlerden de duymaya alıştığımız dolgu enjeksiyon yöntemidir. Ameliyattan sayılmayan ve daha basit uygulama şekli olan bu yöntemde hyaluronik asit dolgusu ya da lokal anestezi yapılarak yağın cilde enjekte edilmesiyle gerçekleşir.

Eğer kişide aşırı bir çene ucu büyütme işlemi yapılmayacaksa, bu yöntem daha fazla tercih edilir. Üstelik kısa süreli ve basit olduğu için klinik şartlarda kolayca uygulanabilir.

Bölgeye aktarılan dolgu malzemesi 12 ile 18 ay arasında kalıcılığını korumaktadır. Sancısız ve daha doğal bir yöntem olan doğu enjeksiyonu için vücutta eriyen malzemeler kullanılmaktadır. Lokal anestezi ile gerçekleştirildiğinde hastanın normal hayata dönüş süresi 1-2 saattir. Yalnızca uygulama sonrasında çenede birkaç gün boyunca şişlik görülebilmektedir.

Ameliyatsız dolgu enjeksiyonu yöntemi hem daha kolay hem de daha zahmetsizken kalıcı olduğu söylenemez. Eğer kalıcı bir uygulama istiyorsanız ameliyatı göze alıp, implant yöntemini seçmek daha uygun olabilir.

paylas
Çene Ucu Estetiği Nedir? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Kadınların En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Kadınların En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

16 Aralık tarihinde Elif paylaştı