Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar? - Pembe Mekan

Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

Yaşlanma belirtilerini kapatan botox, cilt gerdirme gibi uygulamaların ardından yeni trend yağ enjeksiyonu uygulaması!

yag-enjekte-uygulamasi

Zaman içerisinde hiç kimsenin karşı koyamadığı yaşlanma belirtileri sayesinde yüz konturunda sarkık ve çökme gibi oluşumlar meydana gelmeye başlar. Bunlardan kurtulmak için başvurulabilecek birçok estetik yöntem mevcut. Ancak çoğu kadın için artık bıçak altına yattıkları, zorlu ve sonucu her zaman kişinin dilediği gibi olmayan bu uygulamaların modası çoktan geçti. Bunun yerine son zamanlarda tercih edilen ciltteki pürüzleri düzeltme uygulaması yağ enjeksiyon yöntemi oluyor.

Bu işlem sayesinde yüzde meydana gelen kırışıklık ve sarkma problemleri, cilde yağ dokusu enjekte edilerek dolduruluyor. Kadınların özellikle iki burun kanalından ağız köşelerine kadar ulaşan ve burada yanakların da sarkmasıyla daha da belirginleşen derin çökmeleri gizlemek konusunda etkili oluyor.

Yağ enjeksiyonu uygulamasında kişinin cildi herhangi bir zarar görmüyor. Aynı zamanda belirli zaman aralıklarıyla yenilenebiliyor. Bu uygulamayı gerçekleştirirken kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için yüzde yüz verim alınması mümkün oluyor. Üstelik piyasada yer alan sentetik dolgu malzemelerinin cilde verdiği zararın görülmemesi bu uygulamanın günden güne artmasına yardımcı oluyor. Zaten vücutta hazır bulunan bir malzeme kullanıldığı için uygulama sonrası doğallık, tamamen uyumlu, kalıcı, düşük maliyetli olması avantajlarını beraberinde getiriyor.

Yağ Enjeksiyon Uygulaması

Belirgin uygulama darbeleri ve herhangi bir alerjik reaksiyon riski olmayan yağ enjeksiyonu uygulaması için, ilk olarak bu uygulamayı yaptıracak kişiden bel, uyluk, karın gibi yağ dokuları alınıyor. Bu bölgelerdeki yağların özelliği vücutta eritilmesi en zor olan ve en dayanıklı yağ doku olmalarından kaynaklanıyor. Alınan bu yağlar özel enjektörlerle kas içine ve cilt altına transfer ediliyor. Böylece elmacık kemiği, dudak, çene ucu gibi yüz bölgelerine uygulanarak yüzü gençleştirmeyi sağlıyor.

Kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için sağlıklı kök hücreleri kullanılıyor ve vücudun farklı bölgesine veriliyor. Bu sebeplerden ötürü olumsuz etkilerin görülme ihtimali sıfıra indiriliyor, sivilce izleri azalıyor, gözenekler sıklaşıyor ve daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olunuyor. Yağ enjeksiyonu etkisi kişinin cilt yapısına göre farklılık gösterebiliyor ancak ortalama üç ila beş ay arasında görülüyor.

Yağ Enjeksiyon Uygulamasının Avantajları

Bu uygulamada diğer gençleştirme uygulamalarından farklı olarak cerrahi dikiş ya da kesi olmadan gerçekleştiriliyor. Gençleştirmenin yanı sıra çene profilinin geride olması durumunda ileri alınabilmesi ya da çenenin küçültülmesi mümkün olabiliyor.

paylas
Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Nedir Bu Siyah Maske?

Nedir Bu Siyah Maske?

15 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

04 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Çene Ucu Estetiği Nedir?

Çene Ucu Estetiği Nedir?

15 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

14 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

13 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Çarpık Bacaklar Kâbusunuz Olmasın!

Çarpık Bacaklar Kâbusunuz Olmasın!

12 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

22 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

02 Nisan tarihinde Feyza paylaştı
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

27 Mart tarihinde Sevim paylaştı