Çocuğunuzla İlişkinizi Kuvvetlendirin! - Pembe Mekan

Çocuğunuzla İlişkinizi Kuvvetlendirin!

çocuğunuzla ilişkinizi kuvvetlendirinKadın olmak ve daha sonrasında anne olmak başlı başına bir sanattır. Hayat yorgunluğu içerisinde hem çalışmak, hem kadın olmak hem evini geçindirmek hem de anne olmak büyük bir güç isteyen bir iştir. Çalışan kadınlarımızın aklında oldukça fazla gezinen bir sorudur aslında daha iyi nasıl anne olabilirim sorusu. Oldukça fazla sorumluluk yüklenen kadın ya evinden işinden vazgeçmeli çocuğu ile kaliteli vakit geçirmelidir ya da çocuğunu bırakıp evini ve işini idame ettirmelidir. Fakat kadının hepsini yapabilecek gücü olduğunu düşünürsek her iş ile ilgilenmek bu kadar da zor değildir. Nasıl daha iyi anne olunur sorumuzu cevaplayalım. Anne olmak büyük bir emek ister. Anne olmak büyük bir sabır ister. Çünkü anne olmak gerçekten zor bir iştir. Hiç hata yapmadan anne olacağım diyemezsiniz. Sizde bir insansınız ve elbette hatalarınız olabilir. Bu yüzden kendinizi fazla kasmamalısınız. Hata yapabileceğinizi kabul etmeli ve yeri geldiği zaman çocuğunuzdan özür dileyebilmelisiniz.

Bebeğin doğumundan bir yaşına kadar geçen süreçte anneye bağımlılığı oldukça fazladır. Ve bu dönem içerisinde bebeğinize vereceğiniz her bir damla süt bile çocuğunuzun güven duygusunun oluşmasında önemli katkılar sağlayacaktır. Bu dönem içerisinde ki bebeğinizin ihtiyaçlarını zamanında karşılayabilmelisiniz. Yeteri kadar sevgi ve ilgi göstermeli kendinizi de unutmadan bu zorlu ve bağımlılık gerektiren süreci atlatabilmelisiniz. Çok kuralcı olmak çocuğu bir makine gibi yetiştirmektir. Bundan dolayı çok fazla kural yerine az kural ile çocuğun bazı durumlarda kendisinin karar vermesine olanak tanınmalıdır. Koyduğunuz kurallarda da ben istediğim için bu kural konuldu düşüncesi yerine bu kuralın neden konulduğuna dair alt bilgiler sunmalısınız.

Çocuğunuz ile kuracağınız her göz kontağı etkili bir iletişimin başlangıcı olacaktır. Göz kontağı kuramayan çocuk sizin anlattığınızdan çoğu zaman pek bir şey anlamayacaktır. Bundan dolayı çocuğunuzdan bir şey isteyeceğiniz zaman onun seviyesine inmeniz ve gözlerine bakarak konuşmanız onu önemsediğiniz anlamına gelmektedir. Çocuğunuz ile çok fazla zaman geçiremiyor olabilirsiniz. Fakat etkili zaman geçirmeli ve gerçekten geçirdiğiniz bu zamanda çocuğunuzun size doyumunun sağlanması gerekmektedir. Bu tür durumlara dikkat etmeniz sizin ve çocuğunuz arasında ki iletişimin daha kuvvetli olmasını sağlayacaktır.

paylas
Çocuğunuzla İlişkinizi Kuvvetlendirin! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Çoçuklara Tuvalet Eğitimi Ne Zaman Verilmeli?

Çoçuklara Tuvalet Eğitimi Ne Zaman Verilmeli?

10 Ocak tarihinde Elif paylaştı
Hamileliğin Modası Olur Mu?

Hamileliğin Modası Olur Mu?

23 Aralık tarihinde Elif paylaştı
Popüler Bebek İsimleri

Popüler Bebek İsimleri

21 Aralık tarihinde Elif paylaştı
Çocuklar Güneşten Nasıl Korunmalıdır?

Çocuklar Güneşten Nasıl Korunmalıdır?

29 Mayıs tarihinde Elif paylaştı
Sünnetin Tıbbi Önemi Nedir?

Sünnetin Tıbbi Önemi Nedir?

05 Ocak tarihinde Elif paylaştı
Bebek Masajıyla Aranızdaki İlişkiyi Güçlendirin!

Bebek Masajıyla Aranızdaki İlişkiyi Güçlendirin!

24 Ekim tarihinde Elif paylaştı
10 Adımda Doğru Bakıcıyı Bulun!

10 Adımda Doğru Bakıcıyı Bulun!

08 Ekim tarihinde Elif paylaştı
Çocuk Sağlığı Nasıl Korunmalı?

Çocuk Sağlığı Nasıl Korunmalı?

05 Mart tarihinde Zeynep paylaştı