Dekorasyon İle Genişlik Sağlamanın Yöntemleri - Pembe Mekan

Dekorasyon İle Genişlik Sağlamanın Yöntemleri

 dekorasyonPek çok insanın dekorasyon esnasında şikayet ettiği konuların başında yaşam alanlarının yeterli genişlikte olmamasından kaynaklı sorunlar gelir. Günümüz konut kültürü 1+0 dairelere kadar küçüldüğü için son zamanlar müşteri şikâyetlerinin en yoğun hedef tuttuğu konu bu. Ancak profesyonel çözümlerle yapılacak birkaç uygulama ile aşılabilen bir sorun bu.

Koridor Genişletmek İçin

Koridorlarınızı açık tonlarda renklerle dekore edin ve mimari detaylar eklemeyi ihmal etmeyin. Hem daha kullanışlı ve modüler bir hale getirirken hem de görsel bir tasarım yakalayın ve neşeli objelerle renklendirin. Dekoratif aynalar ve modüler dolaplar kullanarak genişletin. Aydınlık bir koridor için güçlü aydınlatma ekipmanları iyi birer seçim olmasının yanında dekoratif olarak seçilmesi de koridorun daha görsel bir hava yakalamasında etkili olacaktır. Bol ışık ve küçük dekorlar koridorunuzu epey canlı ve geniş gösterecektir.

Salonunuzu Genişletmek İçin

Koltuklarınızı, özellikle de köşe takımınızı duvarlara tam yaslamayın. Daha geniş bir salon görüntüsü elde etmek için arada en az 10 cm boşluk kalmasını sağlayın. Hatta oda yeterince genişse bu açıyı fazlalaştırın ve arada geçiş mesafesi bile bırakın. Odanız çok daha geniş görünecektir.

Küçük Ebatlı Köşe Takımları Tercih Edin

Dar bir ortam istemiyorsanız büyük mobilyalardan ve çok yer kaplayan büyük ölçülere sahip eşyalardan uzak durun. Daha kısa ölçülere sahip bir sehpa ile odanızı genişletirken, duvar arkalarında boşluk bırakabilmek adına oturma gruplarınızı büyük ölçülere göre üretilmiş olanlardan seçmeyin. Tercihiniz her daim daha kibar, daha zarif ve daha küçük ebatlara sahip mobilyalar olmalı. Koltuk takımınıza oturduğunuzda hem sırtınızı sonuna kadar geriye yaslayabiliyorken hem de ayaklarınız tümüyle yere basabiliyorsa bu odanızda yeterli genişliği sağlamak adına ideal bir mobilya ölçüsüdür.

Akıllı Küçük Sehpalar

Ayrıca odanıza daha geniş bir görünüm vermek için ayna tipi pvc camları kullanın. Hem perde tasarrufu yapabilir, hem de istenilen refahlığı sağlayabilirsiniz. Odanız çok küçük ve mobilyalarınızı değiştirip daha küçük ebatlara sahip olanlarını satın alma şansınız yoksa orta sehpayı iptal edip akıllı küçük sehpalar tercih ederek açıyı epey genişletme şansınız da var.

paylas
Dekorasyon İle Genişlik Sağlamanın Yöntemleri Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Şık ve Dikkat Çekici Avize Modelleri

Şık ve Dikkat Çekici Avize Modelleri

23 Mart tarihinde Feyza paylaştı
Evinizi Tasarlarken, Sade Dekorasyona Önem Verin!

Evinizi Tasarlarken, Sade Dekorasyona Önem Verin!

27 Şubat tarihinde Elif paylaştı