Dekorasyon Tarzı Karakterimizi Nasıl Yansıtıyor? - Pembe Mekan

Dekorasyon Tarzı Karakterimizi Nasıl Yansıtıyor?

Bir evin dekorasyon tarzı, içerisinde yaşayanlar hakkında birçok ipucu verir. Kullanılan eşyalar, renkler, oda düzenine bakılarak kişilik özelliklerini yansıttığı gibi, ev dekorasyonunuzu kendinize en uygun şekilde düzenlemek isterseniz iç sesinize kulak vermelisiniz.

Farklı Dekorasyon Tarzı Farklı Karakterler

Farklı dekorasyon stilleri hakkında bilgi sahibi olarak şu ana kadar bildiklerinize yenilerini ekleyip, ufkunuzu genişletebilirsiniz. Belki de kendinize daha uygun olduğunu, sizi daha çok yansıttığınız bir dekorasyon tarzını benimseyerek yaşam alanınızı çok daha keyif alacağınız bir hale dönüştürebilirsiniz!

Kırsal stilden ilham alan, taş, ahşap gibi doğal malzemelerin ön planda olduğu country tarzı ev dekorasyonu hem çekicilikten hem de doğallıktan yana olanlar için doğru bir seçim olabilir. Genellikle country tarzı kullanılan bir evin samimi, konforlu, enerjik ve ailevi bir atmosfere sahip olduğu görülür. Gündelik yaşam için son derece ideal ve gösteriş yerine doğal güzelliğin ön planda olduğu bu tarzda doğal ürünlerin kullanımı tercih ediliyor.

Herkesin Bir Dekorasyon Tarzı Vardır

Country tarzından ilham alarak biraz daha modern bir havaya bürünmüş, yeni teknolojilerin hakim olarak kullanıldığı çağdaş dekorasyon tarzı endüstriyel tasarımlardan oluşuyor. Tıpkı kırsal dekorasyon gibi yine doğallıktan yana olanlar için en iyi tercihlerden biri olan endüstriyel tasarımlardır. Malzemelerin ham halleri kullanılıyor. Masif ahşap masaların, harman tuğla duvarların hakim olduğu maceracı ve çağdaş bir mimariyi evine taşımak isteyenler için uygun bir seçim olabiliyor.

Minimalizm kıyafetlerinde, alışverişlerinde sadeliği elden bırakmayanların bayılacakları dekorasyon tarzıdır. Eve dingin ve huzurlu bir hava katan stiller arasında yer alıyor. Stresi, gereksiz kalabalığı ve bolca huzur isteyenlerin vazgeçilmez tarzı olan minimalist yaşam tamamen fonksiyonel tasarımla üzerine kuruludur. Göze hoş görünmesindense konforu fazla olsun, gösterişli olacağı yerde işe yarar olsun diyenlerin tercihidir. Bu duygulardan yola çıkan dekoratif dokunuşlarda az eşya ile muhteşem bir yaşam alanı yaratılabiliyor.

Eski zaman esintilerini evinde canlı tutmak isteyen, vintage tarza bayılan kişilerin tercihi olabilecek shabby chic stili, romantizm ve nostaljiden hoşlananlar için çok ideal! Eski objelerin biraz bakım, onarımla yenilenmesi ve dekorasyona katılması, eski zaman tuvalleri, çiçek desenleri, soft renkler kullanılıyor. Böylece evler duygusal ve eski zaman filmlerinden fırlamış hissini yaratan bir atmosferle süsleniyor.

Kökene bağlılık, geçmişe saygı ve sevgi duymayı hiç eksik etmeyenlerin rahatlıkla benimseyebilecekleri geleneksel mimari tarzı yansıtıyor. Genellikle lüksü ve saygınlığı elden bırakmayanları temsil ediyor. İkonik mobilyalardan hoşlanıyorsanız bu dekorasyon tarzı size yakın olabilir.

Eski Zamanları Yansıtan Dekorasyon Tarzı Yerine Şu Ana Dönebiliriz!

Bu romantik halin aksine daha gerçekçi bir bakış açısına sahip olanlar tercihini modernlikten yana yapıyor. Modern dekorasyonda temiz ve ferah çizgilere sahip eşyalar, ikonik mobilyalar kullanılıyor. Günümüzde gençlerin dekorasyonda sıklıkla tercih ettikleri bir stil olan modern dokunuşlar evinizin atmosferini siz de gençleştirebilirsiniz!

Biraz ilham ve yaratıcılığın da katkısıyla çağdaş dekorasyon stilinde yenilikçi ve alışılagelmemiş eşyalar, tablolar kullanılıyor. Yani, bugünün izlerini yansıtan ve değişime açık olanların rahatlıkla ayak uyduracakları bir stildir. Çağdaş mimaride ezber bozan fikirlerden hoşlananlar için en iyi tercih olabilir.

Peki ya beyaz tutkunları? İskandinav tarzı olarak bilinen mimari ve dekorasyon alanında çok tercih edilen beyaz rengin kullanıldığı alanlar ve eşyalar size göre olabilir mi? Evinizde bir değişiklik yapıp küçük alanlarda güzel bir değişiklik yaratacak İskandinav dekorasyon stilini deneyebilirsiniz. Her çağa uyum sağlayan, modern ve şık esintileri evinize taşıyabilirsiniz. Konfora olduğu kadar estetiğe de önem verenler için bu dekorasyon tarzında herhangi bir zamana ait olmama figürü ön plana çıkıyor.

Son olarak adeta tüm tarzları tek çatı altında toplayan, her şeyi en güzel şekilde harmanlamayı başarabilen kişiler için eklektik tarz öneriliyor. Sınırları zorlamaktan, ezber bozan alışkanlıklardan, kalıplara takılmayanlar… Bunun yerine kendi kalıbını oluşturanlardan ve uyumsuzluklarla müthiş bir uyum yaratabilen kişilerce ortaya çıkan eklektik dekorasyon stilinde zaten seçmecilik anlamını taşıyor. Klasik mobilyalarla modern aksesuarlar, normalden sıyrılan renkler kullanılarak kişinin özgünlüğünü ve ruh halini yansıttığı dekorasyon stili ortaya çıkıyor.

paylas
Dekorasyon Tarzı Karakterimizi Nasıl Yansıtıyor? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Dekorasyon İle Genişlik Sağlamanın Yöntemleri

Dekorasyon İle Genişlik Sağlamanın Yöntemleri

28 Şubat tarihinde Elif paylaştı
Evinizi Tasarlarken, Sade Dekorasyona Önem Verin!

Evinizi Tasarlarken, Sade Dekorasyona Önem Verin!

27 Şubat tarihinde Elif paylaştı
Dekorasyonda Aydınlatma Teknolojileri

Dekorasyonda Aydınlatma Teknolojileri

27 Mart tarihinde Elif paylaştı
Boya Yapmadan Önce Yapılacak 6 Hazırlık

Boya Yapmadan Önce Yapılacak 6 Hazırlık

01 Şubat tarihinde Elif paylaştı
Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

14 Aralık tarihinde Elif paylaştı
Evinizi Güzelleştirecek Modern Dekorasyon Örnekleri

Evinizi Güzelleştirecek Modern Dekorasyon Örnekleri

16 Kasım tarihinde Elif paylaştı