Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri - Pembe Mekan

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sağlıklı dişlere sahip olup bembeyaz dişlerle gülümsemeyi kim istemez! Doğal diş beyazlatma yöntemlerinin en hızlı ve kolay yolları evdeki malzemelerden geçiyor.

Günlük hayatta yediğimiz yemekler, çay, kahve ve sigara gibi tükettiğimiz her şey dişlerin sararmasına yol açıyor. Sabah akşam düzenli olarak diş fırçalayan bir kişinin bile gün boyunca tükettiği besinlerden ötürü dişlerinin sararması özellikle görsel olarak kişiyi rahatsız edebiliyor.

Daha uzun süre parlak ve beyaz dişlere sahip olmak için gliserin, karbonat, bazı meyveler, tuzlu su ve zeytin gibi malzemeler hızlıca etki göstererek çok işe yarıyor. Peki, bunları nasıl kullanmak gerekiyor?

Meyve Sebzeler Bile Diş Beyazlatmaya Birebir!

Elma, havuç ve salatalık diş temizliğine katkısı olan besinlerdir. Bunların tüketimi yalnızca beyazlatmaya değil, dişlerde kalan bakterilerin temizlenmesine yardımcı olarak diğer fırçalama süresine kadar daha az zarar verecek halde olmasını sağlıyor.

Zeytin ve tuzlu su birleşimi de diş beyazlığında kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Yalnızca iki adet zeytini bir bardak tuzlu suya atıp, gargara yapmak gerekiyor. İlk uygulamada bile dişlerdeki beyazlama farkını görebilirsiniz.

Eski zamanlardan günümüze kadar kullanılan diş temizliğinde karbonat kullanımı gerçekten de en etkili yöntemlerden birisi oluyor. Ağız sağlığını koruyucu etkisiyle dişlerin daha sağlıklı olmasını da sağlıyor.

Aynı şekilde eczanelerden kolayca bulunabilecek gliserin de diş beyazlatmada en etkili seçeneklerden birisi oluyor. Yine gliserin de sadece beyazlatmaya değil, ağız içindeki, diş aralarında biriken bakterilerin azalmasını sağlıyor. Gliserin, az miktar tuz ve sirke karıştırılarak uygulama hazırlanabiliyor.

Portakal kabuğu ve defneyaprağından hazırlanan karışım, dişlerin bembeyaz parlamasına ve güçlü olmasına yardımcı oluyor. Rendelenmiş portakal kabuğu ve ezilmiş defneyaprağı macun haline getirilerek dişlere uygulanıyor. Bu karışımla fırçalanan dişlerde beyazlama ve parlama 3 günde ortaya çıkıyor. Aynı zamanda bu macun dişlerin pürüzsüzleşmesini de sağlıyor.

Asitli ve şekerli bir meyve olan çilek, hem tatlı ihtiyacınızı karşılayacak,  hem de dişlerin bembeyaz olmasına yardımcı olacak. Çilekleri ezerek diş fırçasına sürüp, bu şekilde dişleri fırçaladıktan sonra ağzı bol suyla çalkalamak gerekiyor. Birkaç defa uygulanmasından sonra dişlerin beyazlığı kolayca fark ediliyor.

Diş beyazlatma yöntemleri her ne kadar doğal olsa da, yine de burada kullanılan ürünlerin aşındırıcı etkisine maruz kalarak dişlerin beyazladığı unutulmamalıdır. O nedenle bu uygulamaları çok sık tekrarlamaktan kaçınmak gerekiyor. En azından her gün değil ancak haftada bir iki defa uygulandığında beyazlatıcı diş macunu kullanılması gibi etki gösteriyor.

Unutulmaması gereken diş beyazlatma işlemleri de, beyazlatıcılı diş macunları da aşındırıcı etkiye sahip olduğu için dişler beyazlıyor. Bunun yerine bu doğal yöntemleri tercih etmek daha faydalı oluyor.

paylas
Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Ağız ve Diş Sağlığı Nasıl Korunur?

Ağız ve Diş Sağlığı Nasıl Korunur?

01 Kasım tarihinde Zeynep paylaştı