Kimyasal Kullanmadan Doğal Yollarla Saç Renginizi Açın! - Pembe Mekan

Kimyasal Kullanmadan Doğal Yollarla Saç Renginizi Açın!

Yazın gelmesiyle beraber kavuştuğumuz deniz, kum ve güneş keyfi çok sevdiğimiz saçlarımızın rengine de yansıyarak doğal bir şekilde renginin açılmasını sağlıyor. Eğer kimyasal ürünlere başvurmadan saç rengini açmak isterseniz, doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Son zamanların en fazla tercih edilen saç işlemlerinden olan ombre ya da çok uzun zamandır kadınların tercihi olan balyaj gibi işlemler saç rengini hareketlendirmede, birkaç ton açmakta faydalı oluyor. Ancak bunlar için birtakım kimyasal işlemlerin gerektiğinin de unutulmamasında fayda var. İşte tam bu noktada hem saç rengini açmak, hem de kimyasal yöntemlerden kaçınarak zarar vermekten kaçınanalar için doğal yöntemler imdada yetişiyor.

Çok eski zamanlardan bu yana saç rengini açmak için kullanılan doğal yöntemlerin en başında papatya çayı geliyor. Koyu renk saçlara biraz altın parıltısı serpmek için birebir olan papatya çayı aynı zamanda saçları da besliyor. Bunun için yapılması gereken papatya çayını demlemek ve soğutmak. Ardından temiz saça uygulayarak gece boyunca bekletiliyor ve ertesi gün durulanıyor. Durulamanın ardından işlem tekrarlanıyor ve istenen saç rengine ulaşana kadar devam edilebiliyor. Papatya çayını uyguladıktan sonra güneşe çıkmanın da saç rengi açma işlemini kolaylaştıracağını eklemekte fayda var.

Ani saç rengi değişimlerine maruz kalmamak ve daha risksiz bir şekilde saç rengini açmak isteyenlerin de tarçını tercih etmesi faydalı oluyor. Hem mis gibi kokusu hem de yavaş yavaş saç rengini açarak doğal görünümü koruyarak etki göstermesi çok önemli oluyor. Bir çay kaşığı tarçın ve suyla hazırlanan macun kıvamındaki karışım ıslak saçlara uygulanıyor. Hazırlanan maskeyi uygulamadan önce saçlara kullandığınız saç kremini uygulayıp, durulamadan üzerine bu macunu uygulamak karışımın saçlara iyice işlemesini beklemek gerekiyor. Daha sonra boneyle kapatılan saçlarla yaklaşık 6 saat beklemek gerekiyor. 6 saatin sonunda durulanan saçlarla mis gibi kokan, parlak saçlara kavuşmak kaçınılmaz oluyor.

Kimyasalları değil, doğal yöntemleri tercih edin!

Kimyasalların yerine saç rengini açmak için kullanılabilecek bir diğer doğal ürün de limon. Saç rengini açmak için limon kullanırken unutulmaması gereken bir durum var; limonun asidik özelliğe sahip olması. Saçları küçük tutamlara ayırarak limon sürebilirsiniz. Ya da 1 bardak ılık su ve 2 yemek kaşığı limon suyunu karıştırarak elde edilecek karışımı tüm saça uygulayabilirsiniz. Bu uygulama sonrasında saçları kuruturken güneşte beklemek gerekiyor. Yani saçları güneşte kurutmak çok daha etkili oluyor. Saçların limonun asidik özelliğinden etkilenmemesi için nemlendirici maskeler, örneğin hindistancevizi maskesi uygulanabiliyor.

Sadece bir bardak suyla karıştırılan bir çay kaşığı karbonat da saç rengini açmak için kullanılabilecek doğal yöntemler arasında yer alıyor. Şampuanlamanın ardından durulama esnasında uygulanıp, üzerine saç kremi uygulanabiliyor. Doğal yöntemler arasında en az tercih edilen seçeneklerden biri olan sodyum bikarbonat, alkali özelliğe sahip olduğu için saç derisine zarar verebiliyor.

paylas
Kimyasal Kullanmadan Doğal Yollarla Saç Renginizi Açın! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Hızlı Saç Uzatmanın İpuçları

Hızlı Saç Uzatmanın İpuçları

18 Ekim tarihinde Öykü paylaştı
Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

16 Mayıs tarihinde İrem Nisa paylaştı
Ters Saç Yıkama Tekniği İle Cansız Saçlara Veda

Ters Saç Yıkama Tekniği İle Cansız Saçlara Veda

15 Nisan tarihinde Sevim paylaştı
Kadınlar, Saç Bakımlarını Nasıl Yapmalı?

Kadınlar, Saç Bakımlarını Nasıl Yapmalı?

18 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Maske!

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Maske!

29 Ekim tarihinde Zeynep paylaştı