Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır? - Pembe Mekan

Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Vücudun gün boyu maruz kaldığı dış etkilerin cilde zarar vermemesi için peeling yapmak çok etkili oluyor. Peki, doğru peeling uygulaması nasıl yapılır?

peeling-maske

Gün içinde maruz kalınan toz, kir, hava kirliliği gibi nedenlerle kirleniyor ve yağlanıyor. Bu kirlenmeyi gidermek için yalnızca yüz yıkamak yeterli olmuyor. Kullanılan sabun ya da diğer temizleyici ürünlere de dikkat etmeye çalışarak, vücudun yağ dengesini ayarlarken temizliğini de sağlayan ürünleri ve uygulamaları tercih etmek gerekiyor.

Pürüzsüz, sağlıklı, parlak bir cilde sahip olmak için akne, sivilce ve siyah noktalardan cildi kurtarmak gerekiyor. Bunun için kullanılan cilt bakım ürünleri ve nemlendiricilerin düzenli kullanılmasıyla sağlıklı bir görünüm elde etmek mümkün oluyor. Ancak cildi derinlemesine temizlemek için bu ürünlerin dışında peeling ve maske uygulamalarını da doğru şekilde uygulamak önemli oluyor.

Peeling’den Verim Almayı Sağlayan Uygulamalar

Peeling uygulamaları yüzeysel, orta derinlikte ve derin peeling olarak üç farklı şekilde uygulanıyor. Bu uygulama sayesinde yüz yıkama jellerinin erişemediği derinlikteki kirleri arındırmakla sınırlı kalmayıp, ilerleyen yaşlarda kullanılan leke ve yaşlılık kremi gibi ürünlerin de daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde cilde nüfuz etmesini sağlıyor.

Doğru peeling için özellikle duş sonrası ya da yüzü ılık suyla yıkadıktan sonra uygulamak gerekiyor. Cilt gözeneklerinin açık hale geldiği bu süreçte daha hızlı etki etmesi ve iyice temizlenmesi sağlanıyor. Aynı zamanda cilde peeling uygularken dudak kenarlarına ve göz çevresine değdirmemeye çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bu bölgeler hassas ve her ne kadar peeling ürünleri alkol içermiyor olsa da buralara zarar verebiliyor.

Peeling’i ciltten arındırırken yine ılık ve bol suyla temizlemek de cildin üründen arınmasını sağlamak açısından çok önemli oluyor. İlk defa peeling uygulaması yapacak kişilerin, öncelikle cildin küçük bir bölümünde kullanmayı düşündükleri ürünle test yapılması gerekiyor. Hassas ciltler için bunu aksatmamak gerçekten çok önemli.

Peeling için kozmetik ürünler yerine, evde hazırlanacak karışımlar da tercih edilebiliyor. Sadece 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı toz şekeri karıştırarak peeling maskesi hazırlanabiliyor. Özellikle alın, burun, çene gibi çabuk yağlanan bölgelere uygulanarak 5 dakika sonrasında durulanıyor. Peeling uygulamasında önemli olan nokta bu uygulamam geniş gözenekli ciltlerde çok sık tekrarlanmaması, normal gözenekli ciltler içinse haftada 1’den fazla tekrarlanmaması oluyor.

paylas
Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Nedir Bu Siyah Maske?

Nedir Bu Siyah Maske?

15 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

04 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

14 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

13 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

24 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

02 Nisan tarihinde Feyza paylaştı
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

27 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Siyah Nokta Problemi İçin Şahane Öneriler

Siyah Nokta Problemi İçin Şahane Öneriler

06 Mart tarihinde Elif paylaştı