Dümdüz Bir Karına Sahip Olmanın 7 Bilimsel Yolu! - Pembe Mekan

Dümdüz Bir Karına Sahip Olmanın 7 Bilimsel Yolu!

Elif Acar

21/09/2013 ❊ Spor&Fitness

spor-fitness-kadın-kas

 1-Acı biber salçasıyla metabolizmanızı yeniden canlandırın

Göbek yağlarınızı yok etmenin ilk adımı  metabozlimanızı yeniden canlandırmak. Bedenininizin yağ yakma motorlarını acı biber salçası yiyerek ateşleyebilirsiniz. Bu çeşni, biberlerin acısına sebep olan ve yedikten sonraki 30 dakika boyunca metabolizmayı yüzde 20 hızlandıran bir kimyasal olan capsaicin içeriyor. Her sabah iki yemek kaşığı acı biber salçası yiyerek bu etkiden siz de yararlanabilirsiniz.

2-Yağ hücrelerine yeşil çay

Organlarınızı kaplayan yağa omentum denir. Bu en tehlikeli yağdır çünkü tüm bedeninizde yanma yaratabilir. Bu hücrelerin içinde yağı boşaltarak büyümeleriyle mücadele edebilir ve göbeğinizi küçültebilirsiniz. Catechin ve Cla bir arada çalışarak bu aşamayı tetikler. CLA, bielşik linoleik asit anlamına gelir. Yağı azalttığı ve ince vücut ağırlığını artırdığı görülmüştür. CLA, hücrelerinizin yağbırakma işlemini düzenleyerek çalışır, Ek olarak catechin’ler bedeninizin yağ yakmasını sağlar. Birlikte çalıştıklarında bu kimyasallar göbeğinizdeki yağı hedef almaya yardımcı oluyor. Catechin’ler yeşil çaydan alınabilir. Azami fayda sağlamak için her sabah iki fincan yeterli. Çayın 20 dakika demlenmesini bekleyin ve ılık için. Acı tadını sevmiyorsanız doğal tatlandırıcı katabilirsiniz. CLA, yemeklere ilave edilebilecek şekilde bulunabilir. Günlük 3 bin 400 mg yeterli.

3-Akasya tozuyla açlığınızı öldürün

Bu, göbek eritici kimyasalsız bir diyet hapına bezniyor! Toz akasya ağacının kabuğunda bulunuyor ve aslında sallayıp dökebileceğiniz bir fiber. Yemeklerinizin üzerine serpin. Sizi tok tutmaya yardımcı olacak ve siz de daha az yiyeceksiniz. YEmeğinizin yanında büyük bir bardak su içmeyi unutmayın.

4-Sindirim yolunuzu turşuyla arındırın

Bağırsaklarınızda birçok çeşit bakteri bulunur. Bazı tipleri iyi ve bazılarıy sa kötü tipli. Yanlış çeşitlit yemekler yemek bağırsakta kötü baktelerine fazla büyümesine ve şişmeye yol açar. Yeni araştırmalar bakterlein karın yağlarını da etkilediğini gösteriyor. Salatalık turşusuz atıştırarak kötü baktelerile mücadele edebilirsiniz. Düşük -tuzlu seçtiğinizden emin olun.ç Salatalığı sevmiyorsanız aynı yararları lahana turşusunda da sağlayabilirsiniz.

5-Stresi azaltın

Vücudunuzun strese tepkilerinden biri de ekstra kalori depolamak. Özellikle de karnınızda. Günde 110 gram  kırmızı şarap içerek stres hormonu olan kortizolu azaltabilirsiniz. Araştırmalar günün sonunda içilen bir kadehin gevşemenize yardımcı olarak stres seviyelerinizi düşürdüğünü gösteriyor. Ayrıca, yanmayı azaltan antioksidanlarla dolu.

6-Karın egzersizi yapın

Karın egzersizi yaparken unutmamanız gereke bir şey var: Yüzünüz morarana kadar mekik yapabilir ama yine de istediğiniz sonuçları göremeyebilirsiniz. Karnınızı gerçekten sıkılaştırmanın tek yolu bu çabaları kardiyoyla birleştirmek.

7- Sulu gıdalar yiyin

Şişmeyle mücadelede diyetinize  ıslak gıdaları katmak için aşağıdaki yemek planını kullanın:

– Kahvaltı: Acı biber salçası kahvaltınızı göbek eritici suyla birleştirin. Bir sürahi suya başlayın ve limon, kavun, nane ve böğürtlen ekleyin. Bu içecekten gün boyu yudumlayabilirsiniz.
– Öğle Yemeği:  Doğranmış beyaz lahana ya da büyük marıl yaprakları arasında salsa sosla hazırlanmış bir ıslak fasulye burrito yapın.
– Atıştırma: Kuru atıştırmalıkları unutun! Kereviz, mandalina ve kaju deneyin. Fazladan karın eritme için bir tutam kırmızıbiber ekleyin. Bu karışımı bir çantaya koyup şişmeyle mücadelenizdeki bu yararlı şeyleri gün boyunca atıştırabilirsiniz.
-Akşam Yemeği: Sulu gıdalar yalnızda meyve ve sebzeler değil! Akşam yemeğinde bir hindiburger fena fikir değil.

Kaynak: Dr. Mehmet ÖZ / Hürriyet Pazar – 25.08.2013
paylas
Dümdüz Bir Karına Sahip Olmanın 7 Bilimsel Yolu! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Egzersiz ve Spor Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Egzersiz ve Spor Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

15 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Fitness Egzersizlerine Genel Bakış

Fitness Egzersizlerine Genel Bakış

04 Şubat tarihinde Elif paylaştı
Sağlıklı Kilo Vermeye Yardım Edecek Öneriler

Sağlıklı Kilo Vermeye Yardım Edecek Öneriler

23 Ocak tarihinde Elif paylaştı
Spor Yapmak Tüm Dertlere Deva!

Spor Yapmak Tüm Dertlere Deva!

03 Ocak tarihinde Elif paylaştı
Şişmanlıktan Nasıl Kurtulurum?

Şişmanlıktan Nasıl Kurtulurum?

02 Ocak tarihinde Elif paylaştı
Yaşlanmayı Geciktirmek ve Gençleşmenin Sırrı: Spor!

Yaşlanmayı Geciktirmek ve Gençleşmenin Sırrı: Spor!

31 Aralık tarihinde Elif paylaştı
Kilo Vermeye Yardımcı Yan Ürünler

Kilo Vermeye Yardımcı Yan Ürünler

29 Aralık tarihinde Elif paylaştı
10 Adımda Göbek Yağlarınızdan Kurtulun!

10 Adımda Göbek Yağlarınızdan Kurtulun!

19 Ekim tarihinde Okan paylaştı