Evinizi Tasarlarken, Sade Dekorasyona Önem Verin! - Pembe Mekan

Evinizi Tasarlarken, Sade Dekorasyona Önem Verin!

sade dekorasyon Klasik stil yerine modernist tarzlar belirleyin ama sadeliği ön plana çıkaracak dekorlara özen gösterin. Patch work (kırk yama) stilini çok küçük eşyalarda (örneğin peluş ve yastıklarda) kullanın. Böylece sade dekorasyonun ilk adımını atın.

Salonda desenli güneşlik perdeler yerine grinin düz ve etkin bir rengini kullanın ve evinize daha nötr bir hava katın. Bir demet taze çiçek bulundurarak samimiyeti bir nebze daha arttırın.

Maskülenlik Banyolara Kadar Girdi

Banyo için siyah beyaz ve geometrik desenli kilimler ve halılar tercih edin. İskandinav stilinin sofistike maskülenliğini banyonuzda hissettirin. Asil bir görüntünün yanında yalın bir sadelik de elde edersiniz.

Derin Işık

Klasik avize fikrinden uzaklaşın, yatak odası için bile önermiyoruz. Minimalist, derin ışıklı ve modern bir abajur seçin ve dekorasyonun kendini hissettirmesine yardımcı olun. Tüm dekorasyon elemanları bol ışıklı ortamlarda daha reel izlenimler bırakırlar. Bunun bilincinde olun ve görkemlerinin açığa çıkmasını sağlayın. Abajurların üstlerine ve çaprazlarına şekilli aynalar yerleştirerek hem  ışık yoğunluğunu arttırın hem de dekor ve tasarruf sağlayın.

Sadelikteki Asaleti Yakalayın

Duvar boyalarında açık tonlu renkler belirleyin. İki renk de kullanabilirsiniz. Pastel yerine canlı renkleri, duvar kâğıdı kullanacaksanız desensiz modelleri tercih edin. Bırakın duvarlarınız nötr kalsın, siz kendinizi dekorasyonun diğer renkleri ve motifleriyle ifade edin. Sadelikteki asalete dikkat çekin. Tamamen minimalist yaklaşımlar içinde olmak yerine minimalizmi maksimalizmin biraz daha soft olan tarzlarından biriyle (mesela rococo stili )ve nispeten daha küçük yorumlarıyla harmanlayıp hem sadeliği hem de hem de farklılık yaratan bir kombinasyon görselliği yakalayabilirsiniz.

Yatak Odasına Pozitif Etkiler

Yatak odasında renklerin yarattığı pozitif etkiler, duvarın ana renk olarak belirlenip nevresimlerle ikinci rengin entegre edilmesi şeklinde elde edilebilmektedir. Uygulanan çift renklilik ile yakalanan kombinasyon, çift renkliliğin uyumu ile alakalıdır. Açık gri ya da kırmızı bir duvar için beyaz ve tonları iyi bir seçim olabilir ama fuşya için pembe ile kombinlemek biraz daha iddialı bir tercih. Şampanyaya karşı kontrast kırmızı ile mümkünken daha ağır duran bir yeşil ton için önerim turuncu olabilir.

paylas
Evinizi Tasarlarken, Sade Dekorasyona Önem Verin! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Şık ve Dikkat Çekici Avize Modelleri

Şık ve Dikkat Çekici Avize Modelleri

23 Mart tarihinde Feyza paylaştı
Dekorasyon İle Genişlik Sağlamanın Yöntemleri

Dekorasyon İle Genişlik Sağlamanın Yöntemleri

28 Şubat tarihinde Elif paylaştı