Far Paleti Seçimi Nasıl Yapılır? - Pembe Mekan

Far Paleti Seçimi Nasıl Yapılır?

Far paleti seçerken ten renginizin yanı sıra göz renginize de dikkat etmek gerekir. Göz rengiyle uyumlu tonlardan oluşan bir far renkleri her zaman daha keskin ve ön planda olan bakışlara sahip olmanızı sağlar. Makyaj rutinin önemli parçalarından biri olan far seçimini en doğru şekilde yapabilmek için ihtiyacınız olan ipuçlarını bu yazımızda sizlere sunuyoruz…

Farınızı Gözlerinize Göre Seçmelisiniz

Yeterince dikkat çekici ve görende bir daha bakma duygusu uyandıran mavi gözler… Aslında hiçbir şey yapmasanız da yeterince ön planda olan gözlerinizi makyajla süslemek için kullanacağınız far renkleri daima zıt olmalıdır. Mavi gözlere sahip olanların kullanabileceği turuncu ve tonları içeren far paleti iyi bir seçim olacaktır. Maviyle en iyi kontrastı yakalayan renk olduğu için turuncu ve alt tonlarını tercih etmekte fayda var. Eğer göz makyajında turuncu renk kıyafetinizle uyumlu olmayacaksa alt tonlarından olan kiremit, bakır, altın, terra cotta ve bronz renkleri deneyebilirsiniz.

Buğulu bakışlara sahip olarak bilinen ela ve yeşil gözler. Gözlerinizi daha çekici ve gizemli bakışlarla ön plana çıkarmak için kullanabileceğiniz far seçenekleri mor tonları, mürdüm ve kızıl tonları bulunan far paleti olabilir.

Son olarak kahverengi gözlere sahip kadınlar için en şanslı kesim olduklarını söylemeden geçmeyelim. Çünkü kahverengi bir göz rengi olduğunda nötr renk kabul edilir. Bu nedenle hemen her rengi kolayca taşıyabilirler. Kahverengi gözleri iyice ortaya çıkarmak için özellikle kullanılacak far renkleri ise mor ve altın tonlarındaki paletlerden geçmektedir.

Gözün kahverengi tonunu biraz daha açık göstermek içinse küçük bir hileye başvurabilirsiniz. Bunun için tercih edebileceğiniz yosun yeşili tonu içeren bir far paleti ya da tekli farlar kurtarıcınız olacaktır. Ayrıca gözlerinizi ortaya çıkaracak bir diğer seçenek de gümüş tonlarının ya da simli siyahın bulunduğu bir far paletine sahip olmanız olacaktır.

Far seçiminde ten renginin önemi göz rengi kadar önemli olmayabilir. Pigmentasyonu yüksek bir far her tende kolayca kendini gösterecek ve makyajınızdan başarılı sonuç almanızı sağlayacaktır. Ayrıca unutmamakta fayda var. Kozmetik ürünlerin her birinde ve özellikle far paleti seçiminde alerjik, kanserojen maddeleri içermeyen kısacası kaliteli markaların ürünlerini satın almak çok önemlidir. Bütçenizle ilgili kafanızda soru işaretleriniz olursa da kozmetik markaların belli dönemlerde yaptıkları güzel indirimleri takip etmenizi öneririz.

paylas
Far Paleti Seçimi Nasıl Yapılır? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Ceren Cerengil 19/08/2017

Hazine niteliğinde paylaşım.
teşekkürler 🙂

Bunlar Çok Okundu!
Burun Kontürleme Tüyoları

Burun Kontürleme Tüyoları

20 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Gölgeli Göz Makyajı Yapmak İçin İpuçları

Gölgeli Göz Makyajı Yapmak İçin İpuçları

18 Şubat tarihinde Elif paylaştı
Makyaj İle Yüzünüzü İnce Gösterin!

Makyaj İle Yüzünüzü İnce Gösterin!

18 Şubat tarihinde Elif paylaştı
6 Adımda Kusursuz Makyaj Yapın!

6 Adımda Kusursuz Makyaj Yapın!

20 Ekim tarihinde Zeynep paylaştı