Fraksiyonel Lazer Nedir? - Pembe Mekan

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Elif Acar

22/12/2015 ❊ Cilt Bakımı

Birçok kadının ortak sorunu elbette ciltte meydana gelen leke, kırışıklık ve çeşitli izlerdir. Güzelliğe son derece kötü yönde etki eden bu unsurlar makyaj ile kapatılabilse de bu geçici bir çözümdür. Gün içerisinde de makyajın etkileri son bulabileceği için kalıcı çözümler kadınlar için çok daha çekici olacaktır. İşte bu noktada kalıcı çözüm dendiğinde akla fraksiyonel lazer gelmelidir. Cilt gençleştirme, kırışıklık ve leke tedavilerindeki en yeni yöntem olan bu uygulama ciltte bulunan kollajen ve epiteli yenilemeye yönelik gerçekleştirilen bir lazer sistemidir. Bu sistem, kontrollü hasarlama yani mozaikleme mekanizması sayesinde yara izlerinin düzleşmesine, küçülmesine ve çevre dokuyla olan uyumuna yardım eder.

kadin-lazer

  • Fraksiyonel Lazer ile Cilt Yenileme

Cildin altında yer alan ve cilde hem esnekliğini hem de gerginliğini kazandıran elastik lifler ve kollajenler yaşa ve ultraviyole ışınları gibi faktörlere bağlı olarak kalitesini yitirmektedir. Bu gibi durumlarda cilt önce parlaklığını yitirmekte ardından da incelerek soluklaşmaktadır. Bu sırada gerginlik azaldığı için de ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Ancak fraksiyonel lazer uygulamasında kullanılan lazer ışığı sayesinde kollajen oluşumu gerçekleşmekte ve tüm bu olumsuz etkilere engel olunabilmektedir. Yalnızca ciltteki suya duyarlı olan Erbium-yag Lazer yüzlerce mikrokanal açmakta ve kollajenin bulunduğu bölgede vücudun kendisini iyileştirme mekanizmalarını tetiklemektedir. Böylece yeni ve kaliteli bir kollajen tabakası oluşturulmaktadır. Kısacası istenilen görüntü kısa sürede elde edilebilmektedir.

  • Fraksiyonel Lazer Uygulamasının Avantajları ve Faydaları

Öncelikle bu uygulama güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve melasma adı verilen hamilelik lekelerini temizlemektedir. Bunun yanı sıra yüzdeki sivilce lekelerine ve kahverengi lekelere veda etmek mümkündür. Aynı zamanda bu uygulama cildin parlaklığını artırmakta ve göğüs dekoltesindeki leke ya da kırışıklıklara da etki edebilmektedir.

Fraksiyonel lazer uygulamasının en büyük avantajı sosyal hayata dönüş süresinin son derece kısa olmasıdır. Kullanılan diğer lazer uygulamalarında cilt yenileme sistemlerinin iyileşme süresi iki ay iken bu uygulamada süre 3-5 gün arasındadır. Ayrıca işlem sonrasında güneşten kaçınma süresi diğer uygulamalardaki gibi aylarca değil 1 hafta ya da 10 gün ile sınırlıdır. İşlem sonucu ise yaklaşık bir hafta sonra ortaya çıkar ve gün geçtikçe de iyileşme artarak devam eder.

Fraksiyonel lazer uygulaması günümüzde hızlı ve etkili bir yöntem olması nedeni ile sıkça tercih edilmekte ve sesini de gün geçtikçe daha fazla duyurmaktadır. Artık vücudunun herhangi bir noktasındaki leke ya da kırışıklıklar nedeni ile hayata küsen kadınlar bu uygulama sayesinde her zaman hayalini kurdukları cilde sahip olabilmektedir. Bu uygulama sayesinde özellikle yaşlılık belirtilerinin yok edilmesi artık hiçbir kadının yaşlanmaması ve kendini her zaman mutlu, dinç ve sağlıklı hissetmesi anlamına gelmektedir. Sizler de görüntünüz nedeni ile hayata küsmeyin ve hemen bu uygulama hakkında bilgi sahibi olun.

paylas
Fraksiyonel Lazer Nedir? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Nedir Bu Siyah Maske?

Nedir Bu Siyah Maske?

15 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

04 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

14 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

13 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

24 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

22 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

02 Nisan tarihinde Feyza paylaştı
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

27 Mart tarihinde Sevim paylaştı