Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem - Pembe Mekan

Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

Hem yorgun hem de yaşlı gösteren gözaltı morluklarıyla mücadele etmek için 7 pratik yöntem mevcut!

gozalti-morluklari

Gözlerimiz her zaman ön planda olan bölgemizdir. Daha yaşlı ve daha yorgun gözükmeye neden olan mor gözaltları ise hem kadın hem de erkeklerin istemediği bir durumdur. Fakat makyaj hilelerin yanı sıra, pratik birkaç yöntem ile gözaltı morluklarını ortadan kaldırmak mümkün olabilir! Bu yöntemlerin hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar verirken, morarmanın neden kaynaklandığını bilmek gerekir.

Göz AltıMorluklarının Nedenleri ve Başa Çıkma Yöntemleri

Stres, uykusuzluk, aşırı tuz tüketimi, yorgunluk gibi durumlar göz ve çevresini çabuk yoran ve şişliğe neden olmaktadır. Oldukça hassas bir bölge olan gözaltlarında bilinçsiz olarak kapatıcı, krem gibi kozmetik ürünlerin kullanılması da fayda yerine zarar verebilmektedir. Böyle bir risk almamak için bitkisel ve doğal çözümlerden yardım almak daha faydalı olabilir. Doğal ve bitkisel çözümleri denerken, aynı zamanda düzenli bakıma da önem verilmelidir.

Öncelikle gözaltı morluklarını ortadan kaldıracak durum dengeli beslenmedir. Sağlıklı besinlerle bir sabah kahvaltısı bunun en iyi ilacıdır. Düzenli beslenme ile beraber her gün 8 saat uyumak da yalnızca gözler için değil, cilt için de çok sağlıklıdır. Günlük hayatta yalnızca 5-10 dakika gözleri dinlendirerek daha sağlıklı ve etkili gözlere sahip olabilirsiniz.

Makyaj yapılsa da yapılmasa da gece ve gündüz yapılan cilt temizliği çok önemlidir. Gün boyunca cildin maruz kaldığı makyaj, toz, kir, hava koşulları gibi etmenlerden arındırılan cilt daha sağlıklı olacaktır. Bu hususta göz çevresi de hassas temizleyicilerle temizlenmelidir. Özellikle makyajla uyumaktan kesinlikle kaçınmak gerekir.

Gözaltlarının morarmasını geçirmek için uygulanan kapatıcı türevi kozmetik malzemelerin aşırı kullanımı bu bölgenin hava almasını engeller. Gözeneklerin tıkanması ve göz çevresinin erken yıpranmasında bu durumun çok etkisi vardır. Bu nedenle gözaltına kullanılacak kozmetik ürünleri mümkün olduğunca doğal ve hassas yapıya uygun ürünlerden seçmek gerekir.

Morluklardan kurtulmakla kalmayıp daha sağlıklı ve genç bir göz çevresine sahip olmak için patates ve salatalık besinlerinden destek alınabilir. Göz çevresinde yalnızca 15 dakika boyunca bekletilen salatalık veya patates sayesinde gözaltı morlukları yok olur.

Aynı şekilde sallama poşet çaylar da bu konuda büyük fayda sağlamaktadır. Gözaltı morluk ve şişlik sorunu için çay en etkili bitkilerden birisidir. Ilık poşet çay ya da çaya batırılmış pamuğu 10-15 dakika boyunca gözlerde bekletmek çok işe yarayacaktır.

Yorgun gözleri rahatlatan ve gözaltı morluklarını gideren son çözüm buz ya da soğuk suyla göz çevresine uygulamaktır.

 

paylas
Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Nedir Bu Siyah Maske?

Nedir Bu Siyah Maske?

15 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

04 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

14 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

24 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

22 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

02 Nisan tarihinde Feyza paylaştı
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

27 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Siyah Nokta Problemi İçin Şahane Öneriler

Siyah Nokta Problemi İçin Şahane Öneriler

06 Mart tarihinde Elif paylaştı