Güne Mutlu Başlamanın Yolları - Pembe Mekan

Güne Mutlu Başlamanın Yolları

Öykü Hasköylü

18/08/2017 ❊ Genel

Güne güzel başlamak için kaliteli bir uyku ve sabaha yapacağınız hazırlıklar çok önemlidir. Güzel başlayan bir gün enerjinizi yüksek tutacağından tüm günün kolay ve huzurlu geçmesini kolaylaştırır. Bunun için güne mutlu başlamanın yolları hakkında birkaç tüyo almanızda fayda var!

Mutlu bir şekilde güne başlamak için rahat bir şekilde uyanmak da elbette çok önemlidir. Bu nedenle uyku saatlerine dikkat etmek hem mutluluğun hem de sağlıklı bir yaşamın anahtarı olacaktır. Rahat uyandıktan sonra ise bir süre uyguladıktan sonra sabaha hazırlık ritüeliniz haline gelecek adımları uygulamak faydanıza olacaktır.

Ritüel Haline Getirmek Önemli!

Yeni güne hazırlık için öncelikle yapmanız gereken sabah ihtiyacınız olan eşyaları geceden düzenleyip, hazırlamaktır. Yani aslında çocukluğumuzdan beri anne babalarımızın bizlere tembihlediği ‘eşyalarını hazırlayıp yat’ sözünün yetişkinlik dönemine uyarlanmış halidir. Bu nedenle yatmadan önce ertesi sabah giyeceklerinizi, aksesuarlarınızı ayarlayıp yatmak doğru olacaktır. Aynı zamanda evi toparlayıp, dağınıklıkları ortadan kaldırarak temiz ve düzenli bir eve gözlerinizi açmak mutlu uyanmanıza yardımcı olacaktır.

Tıpkı güne hazırlığımızı geceden yaptığımız gibi, gün sonuna da plan yapmalısınız. Her ne kadar güzel bir güne uyansanız da bazı şanssızlıklar yaşayabilirsiniz. Gününüzün kötü geçmesi umudunuzu kırmamalı ve akşam da rahat uyumak adına gün sonu planınızı kesinleştirmelisiniz. Bu bazen iş çıkışı arkadaşlarla yapılacak bir organizasyon olabilir, bazen de eve gidip dışardan yemek söyleyerek yapılan bir film gecesi… Özellikle yorucu ve bunaltıcı bir gün geçirdiyseniz akşama kesinlikle motivasyon artıracak bir plan yapmanız size çok iyi gelecektir.

Cildinizi şımartacak ürünlerden yardım alarak yapacağınız sabah duşu, güne mutlu ve enerjik başlamanızda önemli bir rol oynayacaktır. Hızlı ve pratik duşlar kimimizin zaten ritüeli haline gelen bir alışkanlığı ancak bunu belki de hızlıdan çok sakince suyun rahatlatıcı etkisini hissederek yaşamak keyifli olabilir.

Her biri çok önemli ve olan aslında önem sırasına yan yana koymak gereken güne mutlu başlamanın yolları kahvaltıyı atlamamaktan da geçmektedir. Kahvaltı hem sağlık açısından hem de güne enerjik başlama açısından çok önemlidir. Kahvaltı yapmakta zorlananlardansanız hazırlayacağınız yulaflı, meyveli içeceklerden faydalanarak hem tok kalmayı hem de enerji almayı sağlayabilirsiniz.

Son olarak güne mutlu başlamak için sıcacık yatağınızdan belki de çıkmadan esneme hareketleri yapmanız faydalı olacaktır. İş temposunun çok yoğun olduğu bu dönemde alarm çalar çalmaz kalkıp harekete geçmek hem daha çabuk yorulmaya hem de vücudun zorlanmasına yol açar. Bu nedenle güne gerinerek, küçük esneme hareketleri yaparak başlamak çok daha rahat olmanızı sağlar. Bu basit ipuçları sayesinde güne daha keyifli başlamanız kaçınılmaz olacaktır!

paylas
Güne Mutlu Başlamanın Yolları Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Blazer Ceket Modası (2014-2015)

Blazer Ceket Modası (2014-2015)

07 Mart tarihinde Elif paylaştı
İlkbahar Yaz Bayan Blazer Ceket Modası

İlkbahar Yaz Bayan Blazer Ceket Modası

07 Mart tarihinde Elif paylaştı
Deri Etek ve Çorap Kombinleri

Deri Etek ve Çorap Kombinleri

06 Mart tarihinde Elif paylaştı