Hamileyken Grip Olmak Zararlı Mı? - Pembe Mekan

Hamileyken Grip Olmak Zararlı Mı?

Elif Acar

10/01/2016 ❊ Hamilelik

Hamilelik süresi boyunca kendimize ve bebeğimize mutlaka dikkat etmemiz gerekiyor hatta en ufak sağlık sorununda bile hemen doktorumuzun kapısını çalmanız gerekiyor aksi taktirde en ufak bir hastalık bile sizlerin büyük sağlık sorunlarıyla uğraşmanıza neden olabilir. Diğer bir yandan hamileyken grip olursak bu anneyi ve bebeği etkiler mi? İşte sizlere bunu açıklamak adına bir yazı hazırladık ve hamileyken grip olmak zararlı mı adlı yazımız..

5 Kış kapıya dayandı hatta yılın ilk karı düştü diyebiliriz ve görünüşe bakılırsa bu kış fazlasıyla soğuk geçecek gibi görünüyor fakat kış bu derece soğukken birde siz hamileyseniz ve üstüne birde grip olursanız ne olur? Hamilelik süreci rahatsız bir süreç olduğundan birde grip olursanız tamamen korkulu bir hal almaya başlar fakat üzülmeyin hamileyken grip olmanızın öyle çok büyük bir etkisi bulunmuyor sadece çevrenizde ki kişilere karşı biraz daha kaba olabilirsiniz. Grip ilk başta hamile anneler için bir sorun teşkil etmiyor ama griple birlikte ateşinizde yükseleceğinden eğer ateşiniz 38 derece üzerine çıkarsa, burnunuz aşırı derece akmaya başlarsa, kulak ağrısı ve kulak akıntısı yaşamaya başlarsanız mutlaka bir doktora görünmeniz gerekiyor aksi taktirde bu gripin bebeğiniz üzerinde fazlasıyla etkisi olacaktır.

Eğer hamileyseniz ve grip olmuşsanız asla doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç almayın ve bununla birlikte kesinlikle grip hastalığınızı geçirmek için antibiyotik kullanmaya kalkışmayın.

paylas
Hamileyken Grip Olmak Zararlı Mı? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Hamilelikte Hazır Yiyecekler Tüketmek Zararlı mı?

Hamilelikte Hazır Yiyecekler Tüketmek Zararlı mı?

26 Ekim tarihinde Elif paylaştı
Gebelik Dönemi ve Belirtileri Nelerdir?

Gebelik Dönemi ve Belirtileri Nelerdir?

25 Şubat tarihinde Zeynep paylaştı