Hayatından Bir Besini Çıkararak Tüm Sivilcelerinden Kurtulan Kadın! - Pembe Mekan

Hayatından Bir Besini Çıkararak Tüm Sivilcelerinden Kurtulan Kadın!

Yolu ergenlikten geçmiş her bireyin büyük bir kısmında görülen sivilceler, kimi bünyede geçici olsa da kimisinde yıllarca sürebiliyor. Kimi insanda ise 25-30 yaşlarından sonra bile görülebiliyor ki bunu hiç kimse istemez… Yıllardan beri akne problemi ile uğraşan bir genç kızın, ilginç bir alışkanlık edinmesi ile akne sorunundan nasıl kurtulacağını paylaşacağız.

22 yaşındaki Rachel Crawley uzun yıllardır akne sorunu yaşayan milyonlarca gençten sadece birisi. Tüm girişimlerine rağmen bir türlü kalıcı çözüm bulamayan Rachel, hayatından tek bir besini çıkartarak çözüm bulmayı başarmış. Öyle ki bu vazgeçişin ardından güzellik yarışmalarına bile katılmış.

Rachel, neredeyse tüm yüzünü kaplayan sivilceleri nedeniyle kötü sözlere maruz kaldığını, dışlandığını ve dalga geçildiğini söylüyor. Kötü bir ergenlik dönemi geçiren Rachel, makyajsız dışarı çıkamaz hale gelmiş…

Tüm kötü günlerin ardından, kendisinin bu sorunla mücadele etmesi gerektiğine inanıp, kendisiyle barışmaya karar vermiş. Akne problemiyle uğraşan diğer insanlar gibi fotoğraf çekilmemek yerine, Instagram hesabı açıp fotoğraflarda oynama yapmadan ve makyajsız fotoğraflarını yayınlamaya başlamış. Bir paylaşımında şu sözlere yer veriyor Rachel;

Akne sorunu yaşadığım bunca yıl boyunca bunun ruh sağlığımı bozmasına, ilişkilerimi mahvetmesine, sosyal hayatımı bitirmesine izin verdim. Çünkü kendime güven sorunum vardı ve diğerlerinin benim hakkımda düşündükleri konusunda ciddi endişeler taşıyordum (…)Sonra bir gün bu hayatı diğerlerini mutlu etmek için yaşamadığımın farkına vardım. Makyaj yapmayı bıraktım, Instagram’da diğerlerine bakıp kendimi küçümsemeye son verdim. Diğer kızların da bunu yapmasını istiyorum. Başkaları ne diyecek diye düşünmeyi bırakın, içinize dönün ve kendinizi sevin” diyor Rachel.

Rachel, beslenmesinde düzenleme yapmaya karar veriyor. İlaçlar ve geçici çözüm üreten krem-jel kullanmak yerine daha sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmeye çalışıyor. Beslenme alışkanlığındaki değişikliğin ardından sivilcelerde artış olmadığını gözlemleyen Rachel, akne üretiminin asıl sebebini “şeker” olduğunu fark ediyor.

 

“Üç gün boyunca şeker yemedim”

Instagram paylaşımlarından birisinde “Üç gün boyunca bunları hiç yemedim, sağlıklı yağ tükettim ve bilin bakalım ne oldu? Yüzümde hiç yeni sivilce, akne çıkmadı!” sözlerine yer veriyor.

Kırmızı, şişkin ve ağrılı akneleri “şekersiz” beslenmeyle azalmaya başlıyor Rachel’ın. Rachel da bu yolculuğunu Instagram üzerinden herkesle paylaşıyor ve aynı durumda olanlar için rol model olmaya çalışıyor.

“Şekeri kestiğinizde damak tadınız da bir anda değişiyor ve eskisi gibi canınız çekmemeye başlıyor” diyen Rachel şimdilerde ise şekersiz beslenmesini vegan diyetle desteklemeye başlamış durumda. Cildine en iyi gelenin sebze odaklı vegan beslenme olduğuna karar veren Rachel şimdi onunla dalga geçenlere, ona çirkin diyenlere inat güzellik yarışmasına katıldı ve finale kaldı.

 

paylas
Hayatından Bir Besini Çıkararak Tüm Sivilcelerinden Kurtulan Kadın! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Egzersiz Yapmama Bahanelerini Rafa Kaldırıyoruz!

Egzersiz Yapmama Bahanelerini Rafa Kaldırıyoruz!

20 Ağustos tarihinde Öykü paylaştı
Hazır Gıda ile Artan Gizli Hastalık: ÇÖLYAK!

Hazır Gıda ile Artan Gizli Hastalık: ÇÖLYAK!

07 Ağustos tarihinde Melike paylaştı
Bakım Ürünlerinde Yeni Gözdemiz: Serum

Bakım Ürünlerinde Yeni Gözdemiz: Serum

16 Temmuz tarihinde Öykü paylaştı
Nedir Bu Siyah Maske?

Nedir Bu Siyah Maske?

15 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

04 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

14 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

13 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Depresyon ve Fazla Kaygı Fiziksel Sorunlara Neden Oluyor

Depresyon ve Fazla Kaygı Fiziksel Sorunlara Neden Oluyor

30 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

24 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

22 Kasım tarihinde Öykü paylaştı