Her Zaman Güzel Gözükmenin 12 Şartı - Pembe Mekan

Her Zaman Güzel Gözükmenin 12 Şartı

Günlük hayatta uygulanabilecek küçük ama önemli ipuçları sayesinde doğal güzellik ve kusursuzluk bir araya gelebiliyor!

dogal-guzellik

Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır! Bakımlı ve ilgi çekici bir kadın olmak için de kesinlikle servet harcamaya gerek yoktur. Kusursuz doğal güzellik için sadece biraz hassas bir bakım düzeni oturtmak hem son derece basit hem de ekstra zahmet ve masrafa gerek yok!

Bir işi alışkanlık haline getirmek için insanların ihtiyaçları olan sadece 2-3 gün aynı şeyi tekrarlamak. Bu basit kurallar da alışkanlık haline getirildiğinde, zaman içerisinde daha bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olacak, her zaman hoş gözükmenin keyfi sürülebilecektir.

Doğal Güzellik Kuralları

 • Elbette cilt sağlığı ve güzelliği için öncelikle beslenme ve uyku düzenine ihtiyaç var. Günlük 6.30- 7 saatlik uyku ve hazır besinlerden, abur cuburdan kaçınarak hazırlanan bir beslenme düzeni günlük hayatı olduğu gibi vücudu da etkiliyor.
 • Düzenli uyku ve beslenmenin ardından sıra cilt temizliğine geliyor. Sabah ve akşam belki gül suyu gibi doğal ürünlerle, belki de kozmetik markalarının tonikleriyle cildi temizlemek gerekiyor. Haftada birkaç defa maske yapmak da cildi tazeliyor ve daha sağlıklı bir gözünüm kazanmaya yardımcı oluyor. Bu uygulamaların ardından cildin yağ durumuna göre nemlendiricileri eksik etmemek gerekiyor.
 • Düzenli olarak yüzdeki tüylerin temizliğinin yapılması da büyük önem teşkil ediyor. İstenmeyen tüylerin temizliği sonrasında gerekli nemlendiricilerin kullanılarak cildi tazelemek gerekiyor.
 • Doğal ve kusursuz güzellik kuralları arasında el ve tırnak bakımı da yer alıyor. Tırnakların düzgün kesilmiş, törpülü ve temiz olmasına dikkat edilmesi çok önemli. Aynı şekilde kuru ellere sahipseniz, uygun el kremlerini uygulamak ellerin yumuşak olması ve hoş gözükmesi adında önemli oluyor.
 • Mevsim fark etmeksizin ruj, parlatıcı ve dudak kremlerinin çantadan hiç eksik olmaması gerekiyor. Böylece her an her yerde taze ve doğal cildinize küçük bir dokunuşla kusursuz güzelliği elde edebilirsiniz.
 • Kusursuz ve doğal güzellik diyor olsak da, ruj gibi basit dokunuşlar göz ve kirpiklere de uygulanabiliyor. Yalnızca göz kalemi ya da rimel bile daha hoş gözükmeyi sağlıyor.

Cilt Bakımı Dışındaki Güzellik Kuralları

 • Bir kadının yanından eksik etmemesi malzemelerden biri de parfümdür. Bakımlı ve kusursuz bir kadın için parfümü her zaman çantasında bulunmalıdır.
 • Küpe ve kolye gibi aksesuarlar güzelliği ortaya çıkarıyor. Zarif ince zincirli kolyeler bile bambaşka bir havaya bürünmeyi sağlayabiliyor.
 • Diş bakımı da kusursuz ve doğal güzelliğin en önemli kuralları arasında yer alıyor. Her gün düzenli olarak fırçalanmasının yanı sıra, ağız bakım suyu gibi ek ürünlerle desteklenerek daha sağlıklı ve beyaz gözükmesi mümkün oluyor.
 • Cilt güzelliğinin yanı sıra giydiğiniz kıyafetlerin, kullandığınız ayakkabı ve çantanın birbiriyle uyumlu ve temiz olması da çok önemli ve genelde dikkat çeken hususlar oluyor. Bakımlı ve sağlıklı bir ciltle beraber kıyafetlerin uyumlu ve temiz olması gün içinde gerçekten de adeta parlamanızı sağlıyor.
 • Kusursuz güzelliğe kavuşmanın bir hususu da bolca gülmekten geçiyor! Son derece kolay olan bu kural için hiç zahmet etmeye gerek kalmıyor ve üstelik gülmek cildin yaşlanmasını yavaşlatıyor!
 • Cilt bakımı, kılık kıyafet ev günlük kuralların yanı sıra son olarak söylenebilecek şey duruşla ilgilidir. Dik durmak ve yürümek, kişinin kendinden emin olduğunu gösteren bir durumdur. Kusursuz bir güzelliğe sahip olmak için de dik yürüyerek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.
paylas
Her Zaman Güzel Gözükmenin 12 Şartı Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Topuk Çatlakları Nasıl Giderilir?

Topuk Çatlakları Nasıl Giderilir?

26 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Etkili Faydalarıyla Argan Yağı

Etkili Faydalarıyla Argan Yağı

28 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Her Kadının Olmazsa Olmazı Makyaj Malzemeleri

Her Kadının Olmazsa Olmazı Makyaj Malzemeleri

30 Ekim tarihinde Öykü paylaştı
Selülit Düşmanı Besinler

Selülit Düşmanı Besinler

27 Ekim tarihinde Öykü paylaştı
Fondöten Seçerken Hangi Kriterlere Uymalıyız?

Fondöten Seçerken Hangi Kriterlere Uymalıyız?

23 Şubat tarihinde Elif paylaştı
Cilt Bakımınızı Yaparken Bunlara Dikkat Edin!

Cilt Bakımınızı Yaparken Bunlara Dikkat Edin!

16 Şubat tarihinde Sevim paylaştı
Sağlıklı ve Güzel Kalmanın Püf Noktaları

Sağlıklı ve Güzel Kalmanın Püf Noktaları

07 Ocak tarihinde Elif paylaştı
Yüz Yogası ile Birlikte Genç Kalma Yolları

Yüz Yogası ile Birlikte Genç Kalma Yolları

05 Ocak tarihinde Elif paylaştı
Yaşlanmayı Geciktirmek ve Gençleşmenin Sırrı: Spor!

Yaşlanmayı Geciktirmek ve Gençleşmenin Sırrı: Spor!

31 Aralık tarihinde Elif paylaştı
Burcunuza Göre Parfüm Önerileri

Burcunuza Göre Parfüm Önerileri

23 Mart tarihinde Elif paylaştı
İnce Dudaklara Ruj Nasıl Sürülmelidir?

İnce Dudaklara Ruj Nasıl Sürülmelidir?

21 Mart tarihinde Elif paylaştı
Güneş Kremi Cilde Ne Kadar Sürülmeli?

Güneş Kremi Cilde Ne Kadar Sürülmeli?

19 Mart tarihinde Elif paylaştı