Hızlı Saç Uzatmanın İpuçları - Pembe Mekan

Hızlı Saç Uzatmanın İpuçları

hizli-sac-uzatma

Sağlıklı ve yumuşacık saçlara sahip olmak için saç bakımı konusunda özenli davranmak gerektiğini hepimiz biliyoruz. Peki ya bunun için neler yapabiliriz? Belirli aralıklarla yıpranmış ve kırılan saç uçlarını temizlemek için yapılan saç kesimleri bazen hayal kırıklığına uğratabiliyor. Aslında saçın daha sağlıklı uzamasını sağlayan kırıkların alınması ve hafif saç kesimi sağlıklı olsa da, hemen her kadının başına gelen kuaför krizi gibi istenenden fazla kesildiğinde üzücü sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Neyse ki hızlı saç uzatma yöntemleri sayesinde sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak hiç de zor olmuyor!

Saç Uzatma Yöntemleri

Maskeler, bitkisel yöntemler, bakım kürleri kadınların parlak, gür, hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olmak için uyguladıkları klasikleşmiş seçenekler arasında yer alıyor. Evimizde bulunan malzemelerle bile saçları sağlıklı ve hızlı uzatmanın yolları mevcut!

Daha güçlü ve hızlı uzayan saçlara sahip olmak için ilk ipucu oldukça basit: Yumurta akı! Saçınıza yumurta akını sürdükten sonra, birkaç saat boyunca streç filmle sararak bekleyin. Yumurta kokusunun saçınıza sineceğinden hiç endişe etmeyin. Beklemenin ardından saçlarınızı iyice yıkayın. Bir süre sonra saçınızın parlak, güçlü ve hızla uzadığını fark edeceksiniz.

Yumurtayla ilgili saça uygulanabilecek bir diğer ipucuysa bal ve patates suyuyla karıştırılmış haliyle karşımıza çıkıyor. Yumurta sarısı ve balı haşlanmış patatesin suyuyla karıştırarak elde ettiğiniz maskeyi, saç diplerinden uçlara kadar uygulamalısınız. Özellikle kuru saçlarınızdan şikayetçiyseniz, bu malzemelerin saçı nemlendirmesi sayesinde artık böyle bir derdiniz kalmayacaktır!

Saçın uzamasını sağlayan en etkili vitaminlerden birisi de E vitaminidir. E vitamini yönünden zengin olan palmiye yağını da haftada 1-2 kez saç derisine temas etmeyecek şekilde uygulayarak, 10 dakika boyunca bekletin. Ardından saçlarınızı şampuanla yıkayıp, durulayın. Palmiye yağı saçın uzamasını olumlu şekilde etki edeceği gibi aynı zamanda zararlı güneş ışınlarından da koruyan bir çözümdür.

Saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını ve bakımlı olmasını sağlayan yöntemler arasında saçları açarak uyumak ve saç yıkama şekline dikkat etmek de bulunuyor. Saçları yıkarken saç diplerine hafifçe masaj yaparak parmak uçlarıyla yıkamak gerekiyor. Kan dolaşımının hızlanmasına bağlı olarak, saç dipleri uyarılıyor ve saçın daha hızlı uzamasına katkı sağlıyor. Saçları toplayarak uyumak, zamanla saçların ezilerek güçsüzleşmesine neden oluyor. Yıkarken hassas hareketler uygulamak gerektiği gibi, uyurken de saçları açık bırakmak gerekiyor.

paylas
Hızlı Saç Uzatmanın İpuçları Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Keratin Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Keratin Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

03 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

16 Mayıs tarihinde İrem Nisa paylaştı
Ters Saç Yıkama Tekniği İle Cansız Saçlara Veda

Ters Saç Yıkama Tekniği İle Cansız Saçlara Veda

15 Nisan tarihinde Sevim paylaştı
Kadınlar, Saç Bakımlarını Nasıl Yapmalı?

Kadınlar, Saç Bakımlarını Nasıl Yapmalı?

18 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Maske!

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Maske!

29 Ekim tarihinde Zeynep paylaştı