İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilmeli? - Pembe Mekan

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilmeli?

Elif Acar

24/12/2015 ❊ Genel

İş görüşmeleri veya günlük hayatta resmi bir yere, kuruma giderken mutlaka kıyafetimize dikkat etmemiz gerekir ve bu kıyafet konusu sadece erkeklere özel veya bayanlara özel değildir, her iki cinsinden giydiği kıyafete özen göstermesi gerekiyor. Aynı zamanda sadece kıyafetleriniz değil güleryüzünüzde işe alımlarda fazlasıyla etkili oluyor. Sizlere bunu daha iyi açıklayabilmek adına iş görüşmesine giderken nasıl giyinilmeli? adlı bir yazı hazırladık ve işte sizler için hazırladığımız özel haber!

isgorusmesi_stil460

İş görüşmeleri mutlaka hepimiz için önemlidir hatta hayati risk taşır. Siz işinize giderken ütüsüz veya önemsiz bir iş elbisesi giyiyormusunuz? fakat sadece kıyafetlerimize dikkat etmemiz gerekmiyor aynı zamanda güleryüzümüze yani dişlerimize, lisanımıza da dikkat etmemiz gerekiyor çünkü bunlar işe alınmamızda fazlasıyla etkili. İş başvurusuna giderken ilk dikkat etmemiz gereken; ”Kıyafetlerimizidir. Eğer kıyafetlerimiz temiz değilse ve kırışık bir haldeyse iş başvurunuz büyük ihtimal red cevabı alacaktır ama ütülü bir şekilde ve temiz bir haldeyse üstüne birde gülüşleriniz, konuşmanız büyük ihtimal işe alınacaksınızdır.” Evet, bu saydığımız şeyleri yaparsanız işe alınmanız daha da kolaylaşacaktır.

Diğer bir yandansa bu saydığımız şeyler sadece iş başvurusu için olmayıp günlük hayatımızda da büyük etki yapacaktır çünkü bu bahsettiğimiz şeyler sizin kendinize verdiğiniz önemi ve saygıyı insanlara gösterir. Kendisine saygısı olan aynı zamanda karşısına da saygısı olan bir insan mutlaka bunları yapmalıdır.

paylas
İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilmeli? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Blazer Ceket Modası (2014-2015)

Blazer Ceket Modası (2014-2015)

07 Mart tarihinde Elif paylaştı
İlkbahar Yaz Bayan Blazer Ceket Modası

İlkbahar Yaz Bayan Blazer Ceket Modası

07 Mart tarihinde Elif paylaştı
Deri Etek ve Çorap Kombinleri

Deri Etek ve Çorap Kombinleri

06 Mart tarihinde Elif paylaştı