Kadınlar Neden Geç Yaşlanıyor? - Pembe Mekan

Kadınlar Neden Geç Yaşlanıyor?

Sevim Ekinci

16/03/2016 ❊ Kadın

Kadınlar Neden Geç Yaşlanıyor?Oldukça fazla tartışılan bir konudur kadınların neden daha geç yaşlandığı. Şimdi basit bir cümle ile bunu açıklayacağım sizlere. Hareket. Evet erkeklerden fazla hareket ettiğimiz için geç yaşlanıyoruz. Bizim mesaimiz sizin gibi sabah 8 akşam 5 devam etmiyor çünkü. Ya da günün sadece belli saatlerinde çalışmıyoruz. Her daim bir koşuşturma içerisindeyiz. En basitinden bir günümüzü özetleyecek olursak zaten buna sizde inanırsınız. Sabah erkenden kalkıp çocukların kahvaltılarını hazırlıyoruz sonra kendimizi hazırlıyoruz evi toplayıp çocukları kahvaltı ettirip onları servislerine bindiriyoruz.

Tabi erkeklerin daha uyanma vakitleri gelmediği için daha uyuyorlar. Daha sonra sizi uyandırıyoruz. Siz uyanma aşamasında iken biz çocukların odasını topluyoruz, akşam yemeği için buzluktan yemek çıkartıyoruz yapacağımız yemeği düşünüyoruz. Daha sonrasında kahvaltı yapıyoruz. Siz keyif çayı içerken biz aynı hızla kahvaltı sofrasını makineye diziyoruz. Ev toplama işini bitirdikten sonra siz üstünüzü giyinirken biz dişlerimizi fırçalıyor, üstümüzü giyiniyor ve saçımızı yapıyoruz. Tabi ki makyajımızı da yapıyoruz. Dışarıya çıkmaya hazırız. Daha sonra iş hayatında çalışıyoruz. Belki de en sakin geçen zamanlarımızdır iş hayatımız. Akşam oluyor çocukları derleyip toparlayıp akşam yemeği için hazırlıklara başlıyoruz. Siz tabi bu arada dinleniyorsunuz. Akşam yemeği yeniyor, masayı topluyoruz çocukların ödevleri çantaları uyku saatleri. Daha sonrası çay pisliklerinin temizlenmesi ile bu koşturma süreci devam ediyor. Siz hala televizyon karşısında gerçeğini izlediğiniz maçın bir de özetlerini izlemek ile meşgulsünüz.

Biz odaya gidiyoruz ve yarın giyeceklerimizi ayarlıyoruz. Cilt bakımımızı yapıyoruz. Ayakkabılarımızı boyuyoruz. Tekrar dişlerimizi fırçalıyoruz. Siz televizyon izleme işlemini devam ettirmek üzere ağır adımlar ile odaya doğru ilerliyorsunuz. Biz sizin kalktığınız yeri topluyoruz. Yıkanacak çamaşırları ayarlıyoruz bir gün sonra yıkamak için. Siz televizyon karşısında çoktan uyuya kaldınız. Fakat gecenin bir yarısı da olsa uyanan çocuklarımıza bakmak için süreci devam ettiriyoruz. Üstlerini örtüyoruz uyumak için odaya geçiyor birkaç sayfa haberlere ve kitabımıza göz gezdiriyoruz. Zar zor 7 saatlik bir uyku için gözlerimizi yumuyoruz. Gece tuvalete gidecek olan çocuklarımız için tekrar uyanacağımız garanti. Şimdi anladınız mı kadınlar neden daha geç yaşlanıyor?

Hareket ediyoruz bayım, hareket…

paylas

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Kadınlar Neden Geç Yaşlanıyor? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!