Kadınlar, Saç Bakımlarını Nasıl Yapmalı? - Pembe Mekan

Kadınlar, Saç Bakımlarını Nasıl Yapmalı?

Sevim Ekinci

18/03/2016 ❊ Saç Bakımı

kadinAh o saçların derken kadınlarımızın saçları ne güzel anlatılmıştır. Omuzda bir başka, yüzde bir başka derken bir kadının güzelliğinde saçlarının ne kadar çok şey ifade ettiği anlatılmıştır. Kadınlarımız saçları ile güzelliklerini ön plana çıkarmayı ne güzel de başarmışlardır. Kısa saçları ile kendilerine öz güvenlerini gösterirken uzun saçları ile özgürlükleri göstermişlerdir. Kadınlarımızın saçları ayrı bir bakım istemektedir. Saçlarının bakımlı olmaları aynı zamanda kendilerinin sağlıklı olduklarının bir göstergesidir.

Bakımlı kadın ilk bakışta saçlarından anlaşılmaktadır. Bakımlı, sağlıklı saçlara sahip olabilmek için gerekli bakımları düzgün bir şekilde ister evimizde ister güzellik salonlarında saçlarımıza yaptırmak zorundayız. Aşırı sıcaktan, aşırı soğuktan, kirli havalardan, aşırı sıcak uygulayan fön makinalarından, saç maşalarından saçlarımız zamanla sağlığını kaybetmektedir. Donuk, mat, yıpranmış, uçları kırıklarla dolu bir saçın görünümü ne kadar güzel olabilir ki. Bir kadının saçı güzelse fotoğraf çekinir, saçları güzel se morali de düzgündür. Saçları güzelse gülüşleri güzeldir. Kendimize bir güzellik yapalım desek ilk başta saçlarımız aklımıza gelir. Kadın çünkü saçlarıyla bir bütündür. Saçlarımıza gerekli özeni göstermek zorundayız. Aylık olarak bakımlarını yapmak zorundayız.

Evde yapacağımız birkaç basit maskeyle saçlarımızı güçlendirebilir ve dökülmesini engelleyebiliriz. Son zamanlarda evde sık duyduğumuz soğuk saf zeytinyağı ile evde saçlarımıza ayda bir kere maske uygulayabiliriz. Soğuk zeytinyağını saç diplerimize masaj yaparak sürüp yarım saat beklettikten sonra normal sıcaklıkta suyla yıkamamız saçlarımıza çok iyi gelecektir. Evde yaptıklarımızın yeterli gelmediği durumlarda söz konusu olabilir. Son zamanlarda sıkça duyduğumuz kuaför salonlarında uygulanan bir saç bakımından da bahsetmek istiyorum. Bizzat kendim uygulattığım ve faydasını çok gördüğüm bir bakımdır. Saçlarınız aşırı derecede yıpranmış durumda ise güvendiğiniz bir kuaför salonunda saçlarınıza keratin uygulaması yaptırabilirsiniz. İlk uygulamada saçlarınızdaki değişimi önce kendiniz sonra çevreniz fark edecektir. Keratin uygulaması ile saçlar sağlığına kavuşmakta ve parlaklığı göz alıcı olabilmektedir. Aşırı fönden veya yanlış uygulanan saç açma işleminden sonra saçlarınızın yandığını veya sündüğünü görebilirsiniz. Bu durumda evde yapılan hiçbir saç bakımı işe yaramayacaktır. Bu saçların kurtarılması ise ancak keratin uygulaması ile düzelebilmektedir.

paylas
Kadınlar, Saç Bakımlarını Nasıl Yapmalı? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Keratin Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Keratin Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

03 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Hızlı Saç Uzatmanın İpuçları

Hızlı Saç Uzatmanın İpuçları

18 Ekim tarihinde Öykü paylaştı
Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

16 Mayıs tarihinde İrem Nisa paylaştı
Ters Saç Yıkama Tekniği İle Cansız Saçlara Veda

Ters Saç Yıkama Tekniği İle Cansız Saçlara Veda

15 Nisan tarihinde Sevim paylaştı
Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Maske!

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Maske!

29 Ekim tarihinde Zeynep paylaştı