Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır? - Pembe Mekan

Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?

Sevim Ekinci

20/03/2016 ❊ Püf Noktaları

Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?Kadınlarımızın çevreleriyle ve kendileriyle olan ilişkileri açısından olumlu enerji alabilmeleri için kendilerine uyguladıkları kişisel bakımların tamamını kapsamaktadır. Kadınlarımız son zamanlarda kendileri için kişisel bakımlarına çok dikkat ettikleri görülmektedir. Bir kadının kişisel bakımı içersin de el ve ayak bakımı, ağız ve diş bakımı, vücut bakımı, saç bakımı, kıyafet bakımı, Genital bölge bakımı yer almaktadır. Bir bütün olarak düşündüğümüzde bütün bu bakımlar kadınların kişisel bakımlarını yapmalarını sağlamaktadır.

El ve ayak bakımı kadınlarda göze çarpan ilk bölümlerdir. İlk tanışma esnasında bir kadının elleri çok dikkat çekmektedir. Bakımlı ellerin cazibesini kimse hafifseyemez. Bakımlı, manikürü yapılmış, yumuşak eller karşı cinsteki insanların dikkatini çektiği gibi, bir başka kadınlarında dikkatini çekmektedir. El ve ayak bakımı kadınların diş güzelliği açısından büyük önem taşımaktadır. Vücut bakımı denildiği zaman tüm vücudumuzun temizliği aklımıza gelmektedir. Vücut temizliğinde sık sık banyo yaparak vücudumuzun temizliğine önem göstermek zorundayız. Banyo yaptıkça vücudumuzun temizlendiği hissederiz. Özellikle yaz aylarında daha çok terleriz ve ter kokusu aşırı derecede kendimize ve çevremizdeki insanlara rahatsızlık vermektedir. Bu rahatsızlığı vermemek ve sağlıklı olabilmek için vücut bakımımıza gerekli önemi göstermek zorundayız. Kadınlar için saç çok önemlidir. Işıl ışıl parlayan saçlar sağlığın bir göstergesidir. Sağlıklı bir kadının saçlar her daim temiz, parlak ve gür olur. Saçlarımız için gerekli bakımlarımızı yaptırmadığımız zaman aşırı derecede yıpranacaktır. Gün boyu saçlarımız güneş ısısına, yoza maruz kalır, bir de kadınlarımız şekillendiriciler ile saçlarını yıpratırlar. Saçlarımıza gerekli bakımı yapmaz isek saçlarımızı zaman içerisinde kaybederiz.

Ağız ve diş bir kadının gülüşünün içtenliğini gösterir. Gün içersin de tüketilen çay, kahve dişlerimiz üzerinde lekelerin oluşmasına neden olmaktadır. Gün içerisinde en az iki kere düzenli olarak dişlerimizi fırçalamamız ve lekelerin oluşmamasına dikkat etmek zorundayız.  Konuşurken ağzımızın kokmasını karşımızdaki kişi rahatsız etmeyi düşünemeyiz. Onun için ağız ve diş bakımımızı düzenli olarak yapmak zorundayız. Kıyafet bakımı ilk intiba için olmazsa olmazlarımızdandır. Kıyafetler bir insanı nasıl karşılanacağını gösterdiği için çok önemlidir. Genital bakımda sağlık açısından çok büyük önem arz etmektedir. Temizliğimiz kendimize olan saygımızın bir göstergesidir unutmamak lazım.

paylas
Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Yağlı Cilde Sahip Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Yağlı Cilde Sahip Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

24 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün Mü?

Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün Mü?

22 Mart tarihinde Feyza paylaştı
Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir?

Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir?

17 Mart tarihinde Elif paylaştı
Koyu Renk Rujlar Hangi Kadınlara Uygundur?

Koyu Renk Rujlar Hangi Kadınlara Uygundur?

12 Mart tarihinde Elif paylaştı
Neden Organik Makyaj Ürünleri Tercih Edilmeli

Neden Organik Makyaj Ürünleri Tercih Edilmeli

05 Mart tarihinde Feyza paylaştı
Doğru Ruj Tercihi Nasıl Yapılır?

Doğru Ruj Tercihi Nasıl Yapılır?

01 Mart tarihinde Elif paylaştı