Kadınların En Sık Yaptığı Makyaj Hataları! - Pembe Mekan

Kadınların En Sık Yaptığı Makyaj Hataları!

Elif Acar

23/10/2013 ❊ Cilt Bakımı

makyaj-eyeliner-kadın-yızMakyaj çeşitliliğinin artmasından dolayı kadınların yaptığı sık hatalardan biri her ürünü kullanmak, cilde uygun ürünleri seçememek gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Öncelikle randevunuzun hangi konuda olduğunu hatırlayın ve ona göre makyajınızı yapın. Yüz hatlarınıza uygun tonlar kullanmanız sizi daha çekici gösterecektir.

Parfüm Seçimine Özen Gösterin

Randevunuza göre parfüm sıkmaya özen gösterin, tabi bu işi abartmamak şartıyla. İş toplantısında aşırı sıkılmış parfümle, iş arkadaşlarınızı rahatsız edebilirsiniz. Bu yüzden birkaç tane parfüm çeşidi bulundurmanız iyi olacaktır.

Fondöteni Abartmayın

Cildinizdeki kusurları kapatmak için kullandığınız fondöteni, bir de pudra ile kapatmaya kalkıştığınızda yüzünüzde rahatsız edici bir tabaka oluşacaktır. Cilt lekelerinize çözüm bulup, fondöten kullanımı azaltmanız cilt sağlığınız açısından iyi olacaktır. Yüzünüzdeki fazla tabakayı sünger yardımıyla temizlemeyi unutmayın.

Takma Kirpikler

Göz makyajının vazgeçilmezi olan kirpikler önemli bir yere sahip. Doğru kirpik seçimi yapmaz iseniz, seksi bir görünüş yerine hırpalanmış bir görüntü ortaya çıkacaktır. İtina ile seçim ve uygulama yapmalısınız.

Diş Bakımına Ekstra Özen Gösterin

Randevunuz iş değilde erkek arkadaşınızla olduğunu düşünün, bakımsız ve sapsarı dişlerle merhaba öpücüğü kim vermek ister ki? Ağız bakımınızı özenli yapmanız, kontrollere gidip bakım yaptırmanız ateşli öpücüğe zemin hazırlayacaktır. Sürdüğünüz ruj ile de çekici durması şart tabii ki. Ayrıca yanınızda naneli şeker bulundurmanız iyi olacaktır.

Kuru Cilt Alarmı!

Erkekler için çatlamış ve kurumuş ciltten daha kötüsü olamaz. Garip gözüken dirsek uçları ve pul pul dökülmüş cildiniz çok itici gözükecektir. Her duştan sonra yağsız nemlendirici ile cilt bakımınızı yapın ve bunu sürekli tekrar edin. Bu sürme işlemi sırasında cildinize masaj yaparak soluk görüntüden kurtulmak elinizde.

Bronzlaşmayı Abartmayın!

Dört mevsim bronz dolaşmak için bronzlaştırıcı kremlerden kullanıyorsanız, bronz ten yerine turuncu renge dönüşmemeye özen gösterin. Kendi ten renginizin bir ton koyusuna ulaşmanız seksi ve hoş bir görüntü oluşturacaktır. Bronzlaştırıcı kreminizi kat kat sürmek yerine nemlendirici kremle karıştırarak uygulayabilirsiniz.

paylas
Kadınların En Sık Yaptığı Makyaj Hataları! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Nedir Bu Siyah Maske?

Nedir Bu Siyah Maske?

15 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

04 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

14 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

13 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

24 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

22 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

02 Nisan tarihinde Feyza paylaştı
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

27 Mart tarihinde Sevim paylaştı