Kaşların Güzel Görünmesi İçin Ne Yapılmalıdır? - Pembe Mekan

Kaşların Güzel Görünmesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Elif Acar

18/03/2014 ❊ Kaş Bakımı

Kaşlarımız, yüzümüzde ilk dikkat çeken yerlerimizden biridir. Her nasıl saçımıza, cildimize bakım uyguluyorsak kaşlarımızda dahil her yerimize bakım yapmamız hem sağlık hem de görüntü açısından iyi olacaktır. Kaşlar insanların karakteristik özelliklerini belirlemede önemli bir role sahip. Bakımlı olması her zaman iyidir; peki neler yapabiliriz?

kas_bakimi

  1. Kaşlarınıza şekil verirken yüz tipinize uygun modeller seçmelisiniz. Şeklini değiştirmek istiyorsanız 10-15 gün kaşınızı almayın ve büyüme sürecini de baz alarak uygun şekli kendiniz veya kuaförünüzde ayarlayın.
  2. Kullanacağınız cımbızın en ucuzlarından olmamasına dikkat edin. Zira ucuz cımbızlarla kısa ve ince tüyleri almakta zorlanırsınız ve modeli tam olarak oluşturamazsınız. Özellikle üst kısımları alırken daha fazla dikkatli olun, kaş görünümün önemli noktası üst bölgedir.
  3. Kaş alırken tek seferde 1 kıl almaya çalışın, fazla çekilen kıllar uygulanmak istenen şeklin bozulmasına sebep olabilir.
  4. Kaş alacağınız ortamın aydınlık olması mümkünse gün ışığından fazlaca aydınlanan bir ortamda yapın. Evde kullanılan ampuller, ince tüylerin görünmemesine sebebiyet verebilir. Cam kenarında yapmanız daha sağlıklı.
  5. Kaş alımını, kaşın çıkış yönü doğrultusunda yapmalısınız. Zira ters yapılan hareketler kıl köküne zarar verebilir  ve bu da acıya, şişliğe ve enfeksiyona bile neden olabilir.
  6. Kaş alımı sizin için kabusa dönüşüyorsa bu işlemi banyodan sonra yapmalısınız. Yumuşayan ve açılan deri ile kaş alımınız daha da kolaylaşacaktır.
  7. Saç boyatma işlemlerinde genelde kaşlar es geçilir fakat değişen saç renginize istinaden kaşlara da ufak dokunuş iyi olacaktır. Hassas ciltler için doğal renk açıcılar kullanmanız renk farklılıklarına yol açmayacaktır.
paylas

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Kaşların Güzel Görünmesi İçin Ne Yapılmalıdır? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!