Kırışıklığa Faydalı Doğal Yağlar - Pembe Mekan

Kırışıklığa Faydalı Doğal Yağlar

Elif Acar

21/03/2014 ❊ Cilt Bakımı

İlerleyen yaşımız sebebiyle cildimiz esnekliği eskisi gibi olmuyor ve hücrelerin yenilenmesi yavaşladığı için, yüz mimiklerinin neden olduğu, cildin katlandığı bölgelerde çizgiler oluşmaya başlıyor. Sağlıklı beslenmek ve doğal ürünlerle cilt bakımı yapmak her zaman bu süreci geciktirecektir fakat bu da kaçınılmaz bir sondur. Her ne kadar %100 iyileştirilme sağlanamasa da bitkisel yağlar ile en iyi görüntüye kavuşabilirsiniz.

cilt_kadin

Bitkisel Yağlar Nasıl Uygulanmalıdır?

Bu işlemi vaktinizin bol olduğu esnada yapmanız iyi olacaktır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurulayın ve yağı cildinize masaj yaparak uygulayın. Yağın emilimi 5-20 dakika arasında emilimini sağlayacaktır.

Kırışıklıklara İyi Gelen Doğal Yağlar

Kırışıklıklar ile mücadele etmek istiyorsanız antioksidan vitaminler arasında yer alan A, C ve E vitamini bakımından zengin bir beslenme programı uygulamanız gerekir. Ayrıca günde 8 bardak su tüketmeniz hem bedenen hem de cildiniz için faydalı olacaktır.

Zeytinyağı: Cildi besleyen ve hücreleri yenileyen zeytinyağı, güneş ışınları ve hava kirliliği gibi çevresel birçok faktöre karşı koruma sağlar. İçerisinde ihtiva ettiği A ve E vitaminleri ile hücre yapısını korur ve yaşlanmanın etkilerini max. derecede geciktirir.

Hint Yağı: İsminden de anlaşılacağı üzere Eski Mısır’dan günümüze, cilt bakımında kullanılan yaygın yöntemlerinden biridir. Cilt tarafından hızlı emilmesi sebebiyle birçok kozmetik ürünlerde kullanılan Hint Yağı yeni kırışıklıkların önlenmesini sağlarken, cildinizi de nemlendirir. Ayrıca saç bakımında da kullanılan bu yağ ile birçok saç probleminize çözüm bulabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı: Antioksidan etkisi bulunan ve cildi dış etkenlerden koruyan Hindistan Cevizi, cildi nemlendirir ve sıkılaştırmasını sağlar. Yağı olduğu kadar Hindistan Cevizinin kendisi de bu etkilere sahiptir.

Havuç Tohumu Yağı: Sıkılaştırıcı etkisiyle tercih edilen bu yağ, cildi nemlendirirken güneşin zararlı ışınlarından koruyor. Kan dolaşımını geliştirdiği için hücrelere taşınan oksijen miktarını arttırır ve cildin yenilenme sürecini katkıda bulunur.

paylas
Kırışıklığa Faydalı Doğal Yağlar Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Nedir Bu Siyah Maske?

Nedir Bu Siyah Maske?

15 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

04 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

14 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

13 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

24 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

22 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

02 Nisan tarihinde Feyza paylaştı
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

27 Mart tarihinde Sevim paylaştı