Koyu Renk Rujlar Hangi Kadınlara Uygundur? - Pembe Mekan

Koyu Renk Rujlar Hangi Kadınlara Uygundur?

Elif Acar

12/03/2016 ❊ Püf Noktaları

koyu renk rujlar hangi kadınlara uygundur?

Ruj tüm kadınların makyaj yaşantıları boyunca vazgeçemeyeceği bir makyaj ürünüdür. Günlük hayatta bakkala bile gidiyor olsak rujumuzu sürmeden çıkmayız dışarıya. Solgun dudaklar makyajı tamamlamaz ve aksine ruh gibi gezmemize neden olur. Çoğu kadın daha çok şeffaf ve dudak rengi daha çok şeftali rengi iye tabir edilen bir ruj rengini tercih ederlerken bazı kadınlar da pastel renkleri tercih etmektedirler. Mesela kırmızı renkli ruj çoğu kadın için vazgeçilmezdir. Bu vazgeçilmezliği gören üreticilerde kırmızının çeşitli tonlarını üretmişlerdir. Özellikle koyu renkli rujlar kırmızı tonlarında çok fazla tercih edilmektedir. Bana kalırsa koyu renkli kırmızı, borda ve mora yakın renge sahip olan rujları açık tenliler tercih etmelidir. Çok yakıştırdığımı söyleyebilirim.

Fakat durum bundan ibaret değil aslında. Bilmediğimiz bazı ruj seçme teknikleri bulunmaktadır. Biraz bunlara değinecek olursak, ne çok bilmediğimiz etkenin olduğunu görebiliriz. En önemli etkenimiz dudak kalınlığıdır. Mesela dudağı daha kalın olan kadınlarda rujun daha güzel durduğu ortaya çıkmaktadır. Bunun içindir ki çeşitli estetikler ile dudak kalınlaştırma yoluna gidilmektedir. Eğer kendinize koyu renkli rujun uygun olduğunu düşünüyorsanız dudak kalemi ile rujunuzu belirginleştirmeniz daha güzel dudaklara sahip olmanızı sağlayacaktır. Herkes kendinize yakışanı daha iyi bilecektir. Ruj seçiminde de durum bundan ibarettir. Aslında kendinize yakışan ruju ve daha önemlisi de sevdiğiniz ruj rengini çok rahatlıkla seçmiş ve düzeninizi oturtmuşsunuzdur. Dışarıdan içeriye doğru uygulayacağınız ışık teknikleri ile de dudağınıza şekil verebilir ve koyu rengin kötü görünmesine yol açan etkenleri sıfırlamış olursunuz.

Bu gölge oyunlarını yapmayı bilmiyor ya da dudağınıza nasıl ışık vereceğinizi bilmiyorsanız, pratik bir yöntem sunayım sizlere. Dudağınızı dudak kalemi ile güzelce çevreleyip rujunuzun dağılmasını önledikten sonra, dudağınıza rujunuzu sürün. Ve daha sonra dudağınızın içerisinde bulunan fazlalıkları parmağınızın yardımı ile dokunarak alın. Ve muhteşem bir gölge sizlerle. Makyaj önemlidir elbette, fakat güzel ve sade yapıldığı takdirde sizin güzel görünmenizi sağlar. Gördüğünüz üzere en basitinden bir rujun bile kullanımında teknikler vardır ve bunları uyguladığınız zaman muazzam bir makyaj ile baş başa kalırsınız.

paylas
Koyu Renk Rujlar Hangi Kadınlara Uygundur? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Yağlı Cilde Sahip Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Yağlı Cilde Sahip Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

24 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün Mü?

Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün Mü?

22 Mart tarihinde Feyza paylaştı
Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?

Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?

20 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir?

Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir?

17 Mart tarihinde Elif paylaştı
Neden Organik Makyaj Ürünleri Tercih Edilmeli

Neden Organik Makyaj Ürünleri Tercih Edilmeli

05 Mart tarihinde Feyza paylaştı
Doğru Ruj Tercihi Nasıl Yapılır?

Doğru Ruj Tercihi Nasıl Yapılır?

01 Mart tarihinde Elif paylaştı