Makyaj İle Yüzünüzü İnce Gösterin! - Pembe Mekan

Makyaj İle Yüzünüzü İnce Gösterin!

Elif Acar

18/02/2016 ❊ Makyaj Sırları

makyaj-kadın

Makyaj hamleleriyle istediğiniz görünüme kavuşmak son derece kolaydır. Tabi yüz hatlarınız ve kullandığınız ürünleri kullanma beceriniz belirleyici olacaktır. Doğru tonlamaları yapmak son derece önemlidir. Yüz hatlarınızı öne çıkarın. Bunu yaparken normal tonu kaçırmamalısınız. Sadece elmacık kemiği gibi ya da çene hatlarında uygun tonlamalar yaparak yüzünüz üzerinde ufak hamleler yapabilirsiniz.

Tabi sadece makyaj ile yüzünüzü ince göstermek yeterli olmayabilir. Örneğin toplu bir vücuda sahipseniz ve kaşlarınızı çok ince aldırmışsanız makyaj yeterli olmayacaktır. Bir bütünlük içerisinde değerlendirmek ve hamleleri öyle uygulamak gereklidir. Kullanılan ürünler örneğin allıklar yine uygun olmalı ki yoğun katı uygulananlar yüzün olduğundan daha ince göstermektense daha şişkin göstermektedir. Aydınlatıcı kullanıyorsanız açık tonlu olmasına ve gözaltlarına uygulanırken açıktan koyuya doğru bir şekilde uygulanmasına dikkat ediniz. Elmacık kemikleri ortaya çıkarırken hat çizgilerine uygun tonda makyaj yapmak gereklidir.

Bu önerileri uygularken her kesim için değil kilosu alan ve özellikle yüzüne çok çabuk kilo alanlar için daha verimlidir. Dolayısıyla eğer ince hatlara sahipseniz ve olduğundan daha ince bir görünüm ideali varsa istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız ürünlerdeki renk seçimleri ve tonlamalarınızı doğru yapmalısınız. Saçlarınız dahi ince görünümü sağlamakta önemlidir. Kat kat ve kıvrımlı saç modelleri yapmak istediğiniz görünümü verdiğinizde yine sizinle uyum olacaktır.

paylas
Makyaj İle Yüzünüzü İnce Gösterin! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Kozmetik Ürünlerinizi Başkalarıyla Paylaşmayın!

Kozmetik Ürünlerinizi Başkalarıyla Paylaşmayın!

27 Temmuz tarihinde Öykü paylaştı
Burun Kontürleme Tüyoları

Burun Kontürleme Tüyoları

20 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Gölgeli Göz Makyajı Yapmak İçin İpuçları

Gölgeli Göz Makyajı Yapmak İçin İpuçları

18 Şubat tarihinde Elif paylaştı
6 Adımda Kusursuz Makyaj Yapın!

6 Adımda Kusursuz Makyaj Yapın!

20 Ekim tarihinde Zeynep paylaştı