Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir? - Pembe Mekan

Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir?

Elif Acar

17/03/2016 ❊ Püf Noktaları

Makyajla Uyumanın Zararları

Çoğu zaman makyajsız dışarıya çıkmayız. Bir de bunun eve geldikten sonra temizlemesi vardır ki bence en zor kısmı burasıdır. Temizleme losyonu ile temizle düzelt yıka derken bir makyaj süresi kadar da kendinizi temizlemek için harcarsınız. Bazı durumlarda ise(genellikle canımız sıkkın olduğunda ya da yorgun olduğumuz da) makyajı temizlemeden yatarız. Artık yeni güne hazır mı olmak isteriz ya da bugünü bitirmeye cesaretimiz mi yoktur orası bilinmez. Fakat temizlemediğimiz her makyaj kalıntısı cildimize ciddi zararlar vermektedir. Bunu bilmememizde fayda vardır.

Fondöten ile uyumamız zaten gün boyu pudra ve fondöten ile nefes alamayan cildimizin bir de gece nefes alamamasına neden olmaktadır. Gece kendisini yenileyen cildimiz nefes alamadığı takdirde yenilemeyecek ve cilt üzerinde fondöten ile birlikte bir yağ tabakasının oluşmasına neden olacaktır. Bu yağ tabakası da yaratacağı çirkin görüntünün yanı sıra ileriki yıllarda cilt kanserine kadar sonucu götürecektir. Cildiniz de oluşan kırışıklıkların da çoğu genellikle kalan makyaj kalıntılarıdır. Göz farı ile uyumak ise oldukça ciddi hasarlara yol açabilir. Masum gibi dursa da vücudumuzun belki de mikrop yönünden en hassas noktası gözlerimizdir.

Ve göz farı ile uyumanız bu mikroplara zemin hazırlayacaktır. Zira gün içerisinde tüm mikropları makyaja hapseden cildinizi eve gittiğiniz zaman temizlememeniz gece boyunca o mikrop ile uyumanıza neden olacak ve sonuç olarak ciddi hasarlara sizi götürecektir. Bir başka olumsuzluk ise rimel ile uyumaktır. Mikrobunun yanı sıra sertleşen kirpiklerin gece birbirine yapışıp kırılması ile çirkin bir görüntü oluşmasına da neden olabilmektedir.  Ruj ile uyumak ise diğer makyaj malzemelerine göre daha masumdur. Fakat sabah uyandığınız zaman bir yerinizin kesildiğini düşünmeniz olasıdır. Zira ruj ile uyuduğunuz zaman yastığınızın ve yorganınızın her yerinin kıpkırmızı olması olasıdır. Bunun da haricinde dudaklarınızın kırışmasına ve ruj nedeni ile dudaklarınızda çatlaklar oluşmasına neden olabilir. Makyajla uyumak her ne kadar normal gibi dursa da aslında kadınlar kısır bir döngünün içerisine iten büyük bir etmendir. Makyajla uyuyan kadının cildi kötüleşecek ve cildi kötüleşen kadın daha iyi görünmek için daha fazla makyaj yapacaktır…

paylas
Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Yağlı Cilde Sahip Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Yağlı Cilde Sahip Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

24 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün Mü?

Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün Mü?

22 Mart tarihinde Feyza paylaştı
Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?

Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?

20 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Koyu Renk Rujlar Hangi Kadınlara Uygundur?

Koyu Renk Rujlar Hangi Kadınlara Uygundur?

12 Mart tarihinde Elif paylaştı
Neden Organik Makyaj Ürünleri Tercih Edilmeli

Neden Organik Makyaj Ürünleri Tercih Edilmeli

05 Mart tarihinde Feyza paylaştı
Doğru Ruj Tercihi Nasıl Yapılır?

Doğru Ruj Tercihi Nasıl Yapılır?

01 Mart tarihinde Elif paylaştı