Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün Mü? - Pembe Mekan

Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün Mü?

Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün Mü?Kadınlarımız için güzel görünmenin altın kuralı makyaj gibi dursa da aslında makyajsız da güzel görünmek oldukça mümkündür. Her şeyin makyaj olmadığını yazımızın sonunda daha iyi anlayacaksınız. Sizlere vereceğim basit kurallar ile de makyajsız güzel bir görünüme ve en önemlisi doğal bir görünüme sahip olacaksınız. Bakım her kadın için önemlidir. Bakım içerisinde en önemli olan ise cilt bakımıdır. Cilt bakımını yapmayan kadınlar her ne kadar makyaj yapsalar da güzel görünemezler, ciltleri yeterince temizlenmeyen kadınlarda makyajın bir yağ tabakası halinde kaldığını ve çirkin bir görüntüye sebebiyet verdiğini görebiliriz. Bunların önüne geçmek için ise cilt bakımlarımızı zamanında yapmalıyız. Bu bakımlar arasında sabah uyandığımız zaman ve akşam yatmadan önce yüzümüzü soğuk su ile yıkamamız bulunmaktadır. Soğuk suyun dinçleştirici ve kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi vardır.

Elbette doğal yöntemler ile cildinizi temizlemenizin en temel yolu su ile temizliktir. Fakat bunun yanı sıra makyaj temizleyici, ferahlık verici losyonlar ile yüzünüzü temizlemeniz de temizlik arasında sayılabilir. Benim önerim bunlardan sonra da bir soğuk su yardımı ile yüzünüzü temizlemeli ve bu kimyasal maddelerden arındırmalısınız. Yüzünüzden kalan her kalıntı yüzünüz için bir atık maddedir. Ve bu maddeler yağlanma yöntemi ile cildinizden atılacaktır. Soğuk su ile yüzümüzü yıkadıktan sonra vücudumuz içerisine gün içerisinde yeterince su alımı yapmalıyız. Çünkü dıştan temizlesek de bazı kirler içeriden gelmektedir ve vücudumuzu en güzel bir şekilde içtiğimiz sular temizleyecektir.

Günlük su tüketimimiz en az 10 bardak olmalıdır. İdrarınızdan da günde yeterli su içip içmediğinizi anlayabilirsiniz. Bir başka cilt sağlığı ve temizliğinde önemli noktamız ise uykudur. Uyku saatlerine dikkat etmeli ve zamanında uyuyup zamanında uyanmalısınız. Uykunuzu alamadığınız gün içerisinde yüzünüzün daha solgun olduğuna çoğu zaman şahit olmuşunuzdur. Bunların önüne geçebilmek adına bir uyku saati belirlemeli ve vücut dinlendirme işleminizi düzenli bir şekilde tekrar etmelisiniz. Vücut onarımınız uykudayken tamamlandığı için uyku saatleri oldukça önemlidir ve cildinizin yenilenmesi uyku zamanında gerçekleşecektir. Her şeyden önemlisi ise gülümsemedir. Gülümsemenizi yüzünüzden eksik etmeyin, her zaman daha güzel olacağınız garantidir.

paylas
Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün Mü? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Yağlı Cilde Sahip Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Yağlı Cilde Sahip Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

24 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?

Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?

20 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir?

Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir?

17 Mart tarihinde Elif paylaştı
Koyu Renk Rujlar Hangi Kadınlara Uygundur?

Koyu Renk Rujlar Hangi Kadınlara Uygundur?

12 Mart tarihinde Elif paylaştı
Neden Organik Makyaj Ürünleri Tercih Edilmeli

Neden Organik Makyaj Ürünleri Tercih Edilmeli

05 Mart tarihinde Feyza paylaştı
Doğru Ruj Tercihi Nasıl Yapılır?

Doğru Ruj Tercihi Nasıl Yapılır?

01 Mart tarihinde Elif paylaştı