Nedir Bu Siyah Maske? - Pembe Mekan

Nedir Bu Siyah Maske?

Son aylarda oldukça popüler olup açığa çıkan güzellik sırlarından siyah maske nedir, faydaları nelerdir?

Kadınların dikkatini çeken ve son ayların en fazla talep edilen kozmetik malzemelerinden olan siyah maske etkileyici faydalarından ötürü bu kadar yoğun talep görüyor. Bu ürünün kullanımına başlamadan önce dikkat edilmesi gereken doktora danışılması gerektiği oluyor. Bunu atlamamak cilt sağlığını koruma konusunda en önemli hususlardan birisi.

Yoğun talep gören ve çok işe yaradığı söylenen bu maske çeşidi, rengini doğal özütlerden alan ve tüm cilt tiplerine uyum sağlayabilen bir ürün olduğu için bu kadar tutuluyor. Siyah maske çok uzun yıllardan beri toprak altında yer alan polifenollerin doğal yapısından elde edilen, işlenerek maske haline getiriliyor. Birçok dermatolojik testlerden geçerek cilde uygun hale getirilen maske, hem pratik hem de ekonomik bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Siyah Maskenin Faydaları

Daha önce de bu ürünün doğal polifenollerden oluştuğunu söylemiştik. Yani potasyum, çinko, kalsiyum minerallerinin ve vitaminlerinin yer aldığı maske, özellikle ilk yarım saat boyunca çok iyi etki gösteriyor.

Cildin yenilenmesini, taze bir cilde sahip olmayı sağlar. Yaşlılık etkilerini azaltır, detoks etkisi sayesinde hafif ve ferah bir etki yaratır, ölü hücrelerden temizlenen cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Siyah nokta ve sivilcelere karşı çok etkilidir. Cildin nem dengesini sağlar ve kan dolaşımını artırarak daha sağlıklı cilt görünüme kavuşmayı sağlar.

Siyah Maskenin Kullanımı

Genellikle her yüz temizleyici üründe olduğu gibi siyah maske uygulaması öncesinde cildi çok iyi şekilde temizlemek gerekiyor. Göz ve dudak etrafı açık kalacak şekilde maske uygulanıyor. En fazla yarım saat bekletildikten sonra ılık suyla yıkanıyor.

Siyah maskenin kullanımında dikkat edilmesi gereken uygulama sonrasında makyaj yapılmaması gerektiği oluyor. Uygulama sıklığı olarak haftada iki ya da üç defa uygulanabiliyor.

Maskenin kullanımına başlanmasından sonra cilde etkisi kısa sürede ancak uygulama devam ettikçe gözüküyor. İlk uygulama gözeneklerin açılmasına ve siyah noktaların ortaya çıkmasına neden oluyor. Ancak cilt son derece parlak ve temiz bir görünüm kazanıyor ve cilt tonunun düzelmesini sağlıyor.

Birkaç gün sonra yenilenebilecek üçüncü uygulamadan itibaren siyah noktaların büyük ölçüde ortadan kalkması mümkün oluyor. Eğer ciltte iltihaplı sivilce, akne sorunu varsa bu açıdan da cildin sağlığına kavuşmasına olumlu etki ediyor. Ciltteki lekeler yok olmaya ve pürüzsüz bir dokuya sahip oluyor. Aşama aşama iyileşen ciltte asıl düzelme sekizinci uygulamanın ardından görülüyor. Akne ve leke sorunu neredeyse tamamen ortadan kalkıyor, alın ve göz çevresindeki kırışıklıklar azalıyor, sıkılaşma görülüyor. Bunlara ek olarak siyah nokta problemi de ortadan kalkıyor.

Siyah maske kullanımında unutulmaması gereken tek nokta, önceden de belirttiğimiz gibi bir uzmana danışmadan kullanılmaması oluyor.

paylas
Nedir Bu Siyah Maske? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

Cilt Kuruluğu ile Nasıl Baş Ederiz?

04 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

Güncel Akne Tedavi ve Uygulamaları

14 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

Göz Altı Morluklarını Yok Eden 7 Yöntem

13 Aralık tarihinde Öykü paylaştı
Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

Cilde Yağ Enjeksiyonu Nedir, Ne işe Yarar?

24 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

22 Kasım tarihinde Öykü paylaştı
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

02 Nisan tarihinde Feyza paylaştı
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

27 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Siyah Nokta Problemi İçin Şahane Öneriler

Siyah Nokta Problemi İçin Şahane Öneriler

06 Mart tarihinde Elif paylaştı