Ters Saç Yıkama Tekniği İle Cansız Saçlara Veda - Pembe Mekan

Ters Saç Yıkama Tekniği İle Cansız Saçlara Veda

Sevim Ekinci

15/04/2016 ❊ Saç Bakımı

Ters Saç Yıkama TekniğiKadınların en hassas olduğu noktalardan birisi de saç bakımıdır. İnsan yüzünde ilk dikkat çeken kısım olması nedeniyle daha fazla özen ve ilgi ister saçlar. Güzel ve bakımlı saçlar da kadınların iyi hissetmelerini sağlar. Bu nedenle saç bakımı konusunda çok daha fazla özen gösteriyoruz. Saçın yapısı, çevresel etkenler ya da yanlış bakım uygulamalarından dolayı saçlar, çabuk yağlanıp ağırlaşma hissi yaratır. Bu sorunun önüne geçmek için birçok ürün ve bakım teknikleri olsa da bu ara popüler olan bir teknik olan ters saç yıkama tekniğini sizlerle paylaşacağız.

Ters saç yıkama tekniği, saçlardaki kuruluktan kaynaklı mat görünümü ve aşırı yağlanmadan kaynaklı parlamalar için birebir bir teknik. Bu saç yıkama şeklini ilk duyduğunuzda saçları öne eğip yıkayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ezber bozan bu yöntem ile yıkama işlemlerinin sıralamasını değiştiriyoruz. Yani önce şampuan, sonra da saç kremi sıralamasını değiştiriyoruz. Saçlarınızın nemi hapsetmesi ve saç kreminden sonraki parlak görüntüyü ortadan kaldırmak için ideal yöntem.

Ters Saç Yıkama Tekniği Nasıl Uygulanır?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere saçlarınızı ıslattıktan sonra önce saç kreminizi kendi kullanım şekliniz veya üzerinde yazan kullanım tavsiyesiyle uygulayın. Birkaç dakika bekledikten sonra saçınızı durulayın ve şampuan uygulamasına geçin. Bu yöntem sayesinde saçlarınız ilk seferde ihtiyaç duyduğu nemi alıyor ve sonrasında parlak görüntüyü ortadan kaldırmak için de şampuanlama işlemlerini yapılıyor.

Bu tekniği kullanırken özel bir şampuan veya kreme ihtiyacınız bulunmuyor. Daha önce kullandığınız ürünleri bu teknikle uygulayabilirsiniz. Ters saç yıkama tekniğinin önemli avantajı da şampuanların boyalı saçlarda renk solmasına neden olurken bu yöntem ile uzun süre canlı kalmasını sağlıyor olması.

paylas
Ters Saç Yıkama Tekniği İle Cansız Saçlara Veda Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Keratin Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Keratin Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

03 Ocak tarihinde Öykü paylaştı
Hızlı Saç Uzatmanın İpuçları

Hızlı Saç Uzatmanın İpuçları

18 Ekim tarihinde Öykü paylaştı
Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

16 Mayıs tarihinde İrem Nisa paylaştı
Kadınlar, Saç Bakımlarını Nasıl Yapmalı?

Kadınlar, Saç Bakımlarını Nasıl Yapmalı?

18 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Maske!

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Maske!

29 Ekim tarihinde Zeynep paylaştı