Vücut Tipine Uygun Şort Modelleri İçin İpuçları - Pembe Mekan

Vücut Tipine Uygun Şort Modelleri İçin İpuçları

Öykü Hasköylü

17/08/2017 ❊ Moda

Yaz mevsiminde dolaplarımızın vazgeçilmez parçası olan şortlarımız, özellikle kot şortlarımız doğru kombin yapılması halinde bazen şık, bazen de spor olabiliyor. Aslında yalnızca yaz döneminde değil, son yıllarda kış modasında da yer alan şort modelleri için iyi bir seçim yapmak gerekiyor. Giydiğimiz şortları en güzel şekilde taşımak için vücut tipimize uygun olan modelleri tercih etmek gerekiyor.

Vücut Tipi Şort Seçiminde Önemli Bir Unsur

Basen ve bacak kısmı, beline göre daha ince kalan vücut tipi elma tipi olarak adlandırılıyor. Elma tipe sahip kadınların daha uzun bacaklı gözükmelerini ve vücutlarını daha ortaya çıkarmalarını sağlayan şortlar genellikle mini şort modelleri oluyor. Bu şortların üzerine giyilecek dökümlü bir üst ise daha ince bir görünüme kavuşmayı sağlıyor.

Kalça ve basen bölümü daha geniş olan kadınlar için özellikle alt kısımları kesik ve yüksek bel şort modelleri tercih etmek gerekiyor. Armut tipi olarak adlandırılan bu vücut tipinde şortların alt kısma doğru daralan modellerinden ziyade daha geniş, rahat ve düz inen modelleri giymeleri şortları hoş biçimde taşımalarını sağlıyor.

Uzun ve ince vücut tipine sahip kadınların sadece şort değil genellikle kıyafet seçimi konusunda daha özgür olmaları işlerini biraz daha kolaylaştırıyor. Bermuda şort modelleri, boyfriend kesimli şortlar ya da vücudu saran modeller bu vücut tipine sahip kadınlar için kesinlikle doğru tercih oluyor.

Bir diğer şanslı kesim de minyon vücut tipine sahip kadınlar oluyor. Özellikle beyaz renk şort modelleri, yüksek bel şort modelleri bir de topuklu ayakkabılar ile tamamlanması gerekiyor. Böylece bacak boyunun daha uzun gözükmesini sağlanabiliyor.

Gelelim vücut bütünlüğünü korumak ve orantılı bir görünümü açığa çıkarmak için gövdesi bacak boyuna göre daha uzun olan kadınların şort seçimine.  Kalça hizasında ya da mini şort modellerinin yanı sıra daha uzun şortlar olmalıdır. Dar kesimlerden kaçınarak bol, boyfriend şort modelleri arasından seçim yapmak daha hoş bir görünüm sağlayabilir.

İçerisinde daha rahat edeceğiniz şort modelleri için vücut şeklinizi tanımakta fayda vardır. Yine de tüm bunların yanı sıra unutmamakta fayda var; her kadın istediği kesime, renge, modele sahip şort ya da herhangi bir kıyafeti tercih etme özgürlüğüne sahiptir. Ancak bazen istenen mükemmel duruş ve şıklık vücut tipine uygun giyinmekle ilişkili olduğundan bu uyarıları bir kenarda tutmakta fayda var 🙂

paylas
Vücut Tipine Uygun Şort Modelleri İçin İpuçları Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Ünlülerin Gardıropları

Ünlülerin Gardıropları

09 Ocak tarihinde Elif paylaştı
İlginç Moda Trendleri

İlginç Moda Trendleri

08 Ocak tarihinde Elif paylaştı
Ev Partisinde Nasıl Giyinilir?

Ev Partisinde Nasıl Giyinilir?

28 Aralık tarihinde Elif paylaştı
Hamileliğin Modası Olur Mu?

Hamileliğin Modası Olur Mu?

23 Aralık tarihinde Elif paylaştı
Moda En İyi Nereden Takip Edilir?

Moda En İyi Nereden Takip Edilir?

18 Aralık tarihinde Elif paylaştı
Taşlanmamış Kotlar Zayıf Gösteriyor!

Taşlanmamış Kotlar Zayıf Gösteriyor!

23 Mart tarihinde Elif paylaştı
2014 Bayan Eşarp Modelleri

2014 Bayan Eşarp Modelleri

19 Kasım tarihinde Zeynep paylaştı
Bayan Kısa Abiye Modelleri (2014)

Bayan Kısa Abiye Modelleri (2014)

15 Kasım tarihinde Zeynep paylaştı
2014 Bayan Şifon Abiye Modeller

2014 Bayan Şifon Abiye Modeller

12 Kasım tarihinde Zeynep paylaştı
Çocuk Tütü Etek Modelleri

Çocuk Tütü Etek Modelleri

11 Kasım tarihinde Zeynep paylaştı
Bebekler İçin En Güzel Zıbın Modelleri

Bebekler İçin En Güzel Zıbın Modelleri

20 Kasım tarihinde İrem Nisa paylaştı