Yağlı Cilde Sahip Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı? - Pembe Mekan

Yağlı Cilde Sahip Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Sevim Ekinci

24/03/2016 ❊ Püf Noktaları

Yağlı Cilde Sahip Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?Cilt tipleri arasında en problemlisi yağlı çitler diyebiliriz. Akne, siyah nokta gibi durumların sık görüldüğü bir cilt tipi olan yağlı ciltler için makyaj konusu da hassas bir durumdur. Eğer cilt sağlığınıza dikkat etmezseniz cildiniz aşırı bir şekilde yağlanabilir. Bir de üstüne yoğun bir makyaj yapılması cildin tahriş olmasını, yıpranmasını en önemlisi de başta bahsettiğimiz akne, siyah nokta gibi problemlere davetiye çıkarır.

Doğru makyaj için öncelikle cilt sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Ve cildinizin bakımına büyük önem vermeniz gerekmektedir. Sabah ve akşamları cildinizi alkolsüz soğuk bir tonikle temizlemeniz faydalı olacaktır. Akabinde cildinize aşırı makyaj yapmaktan kaçının ve makyaj ürünlerinin cilt tipinize uygun olduğundan emin olun. Makyaj ürünlerini tercih ederken içeriklerini dikkatle incelemekte fayda var. Organik ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Gün içinde sık sık makyaj tazeleme işlemi yapmayınız. Yağlı bir cilde sahipseniz ara sıra peeling ve maske uygulamalarıyla cildinizi özel bakım yapmak yararınıza olacaktır. Ancak bu bakımlar için tercihlerinizi yine dikkatli bir biçimde oluşturun.  Bu düzeni uygun bir şekilde sağladığınızda ve seçimlerinize özen gösterdiğinizde yağlı cildinizdeki hem yağlanmayı kontrol edebilir hem de istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Eğer siyah nokta gibi problemleriniz varsa önerilen ya da etraftan duyduğunuz değil mutlaka bir uygun bir hekime danışarak uygulama yapınız.

paylas
Yağlı Cilde Sahip Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar Çok Okundu!
Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün Mü?

Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün Mü?

22 Mart tarihinde Feyza paylaştı
Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?

Kadınlarda Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?

20 Mart tarihinde Sevim paylaştı
Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir?

Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir?

17 Mart tarihinde Elif paylaştı
Koyu Renk Rujlar Hangi Kadınlara Uygundur?

Koyu Renk Rujlar Hangi Kadınlara Uygundur?

12 Mart tarihinde Elif paylaştı
Neden Organik Makyaj Ürünleri Tercih Edilmeli

Neden Organik Makyaj Ürünleri Tercih Edilmeli

05 Mart tarihinde Feyza paylaştı
Doğru Ruj Tercihi Nasıl Yapılır?

Doğru Ruj Tercihi Nasıl Yapılır?

01 Mart tarihinde Elif paylaştı